×
*** Najbliższy weekend znów będzie obfitował w bogatą ofertę imprez kulturalnych i sportowych. Szczegóły znajdziecie w naszym portalu ***

Wiosenny piknik charytatywny w Radwanicach. Kolorowo i radośnie

W Radwanicach hucznie i kolorowo powitano pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Imprezę połączono z piknikiem charytatywnym na rzecz pomocy chorej osobie.

Piękna słoneczna pogoda sprawiła, że w parku w Radwanicach pojawiły się prawdziwe tłumy mieszkańców gminy. Podczas wiosennego pikniku charytatywnego zorganizowano wiele ciekawych atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Były pokazy sztuk walki, fitnessu, malowanie twarzy, a na koniec zawitała Pani Wiosna oznajmiając koniec zimy.

-Po raz kolejny mieszkańcy gminy Radwanice pokazali, że mają otwarte serca na niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. Piękne jest to, że nasi najmłodsi mieszkańcy, którzy dla nas występowali świadomi byli swojej obecności, wiedzieli dlaczego i dla kogo to robią. Miło jest patrzeć, jak dzieci już od najmłodszych lat mają tak bardzo rozwinięte cechy jakimi są wrażliwość i empatia. Byliście niesamowici! – napisali w social mediach organizatorzy pikniku.

 

Wybrane dla Ciebie

Kolorowe powitanie wiosny w Rudnej. Gołębie na znak pokoju w Ukrainie

Piękna, słoneczna pogoda i wspaniałe humory. Powitanie pierwszego dnia kalendarzowej wiosny w gminie Rudna było barwne, tłumne i radosne. Kulminacją zabawy był kolorowy korowód, który przeszedł ulicami miasteczka od szkoły pod ratusz. Popularny Dzień Wagarowicza, uczniowie szkoły w Rudnej wykorzystali na świetną zabawę w wspólnym gronie. Wprawdzie starodawnego obrzędu topienia Marzanny nie było, ale za […]

19-letni bandyta napadł w lubińskim parku na 15-letniego chłopca

19-latek sterroryzował 15-letniego chłopca próbując zabrać mu telefon komórkowy. Na szczęście sprawca został spłoszony przez przypadkowego przechodnia, a chwilę potem zatrzymany przez lubińskich policjantów. Jak się okazało, mimo młodego wieku, napastnik ma już na swoim koncie wiele przestępstw.

Kolejne „zielone płuca” Polkowic będą odnowione

Władze Polkowic rozpoczęły dzisiaj rewitalizację kolejnego parku – tym razem przy ulicy Kopalnianej. W ramach zadania zmodernizowane zostaną ciągi piesze, powstanie nowa ścieżka rowerowa, zamontowane zostanie nowoczesne, energooszczędne oświetlenie.

Kolejny krok w odbetonowaniu Polkowic. Rusza rewitalizacja parku

Rozpoczęła się rewitalizacja parku miejskiego przy ulicy Dąbrowskiego w Polkowicach. Firma, która podjęła się tego zadania, posadzi ponad 30 tysięcy ozdobnych krzewów, bylin i innych roślin. Powstanie też okazały park różany, wymienione zostaną także stare płyty chodnikowe, zamontowane będzie inteligentne oświetlenie.

Patrycja Markowska muzyczną gwiazdą dożynek w Grębocicach

Zapraszaliśmy już na dożynki w gminie Żukowice, dzisiaj zapraszamy wszystkich na święto plonów do gminy Grębocice. Rolnicy tej urokliwej gminy podziękują za tegoroczne plony już w najbliższą niedzielę, 29 sierpnia.

Odbetonują rynek w Polkowicach. Zielone płuca w centrum

Zielona alejka z drzewami stanie na polkowickim rynku. Utworzą ją platany, które nie tylko ozdobią serce miasta, ale również schłodzą betonowy plac. Będzie to idealne miejsce do wypoczynku dla mieszkańców, szczególnie w okresie letnim.

Sport

Nie odpoczywają, tylko grają. Kolejne sparingi

Nasze drużyny piłkarskie są już po pierwszych swoich sparingach. Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin pokonali Górnika Zabrze 3:0, Miedź Legnica przegrała z Wartą Poznań 0:1, a zawodnicy Górnika Polkowice nieoczekiwanie znaleźli sposób na Chrobrego Głogów wygrywając 2:1.