×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Wkrótce ruszy kolejny etap remontu zabytkowej świątyni w Rynarcicach

Jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się prace związane z remontem zabytkowego kościoła parafialnego pw. św. Marcina w Rynarcicach w gminie Rudna. Inwestycja będzie możliwa dzięki dotacji z fundacji KGHM Polska Miedź. Dużą część środków na ten cel zabezpieczyła także gmina Rudna. 

Miedziowa Fundacja przekazała na remont zabytkowej świątyni 100 tys. zł. Tyle samo parafia otrzymała także w poprzednim roku. Wówczas udało się odnowić elewację kościoła. W tym roku prace remontowe będą kontynuowane.

-Bardzo chciałbym podziękować Fundacji KGHM za to finansowe wsparcie, bez którego nasza parafia nie mogłaby remontować kościoła w Rynarcicach. Dziękuję również za zaangażowanie panu wójtowi Adrianowi Wołkowskiemu, który pomógł nam w pozyskaniu tej dotacji – nie ukrywa ks. proboszcz, Jerzy Jastrzębski.

Ściany wewnątrz świątyni gotowe są już do położenia nowych tynków. Jednak ostateczna decyzja o rozpoczęciu drugiego etapu prac i ich zakresie, będzie należała do konserwatora zabytków.

-Cieszę się, że parafia otrzymała dotację na remont kościoła w Rynarcicach. Dziękuję Fundacji KGHM Polska Miedź za kolejną finansową pomoc – mówi Adrian Wołkowski, wójt Gminy Rudna.

Przypomnijmy, że w tym roku gmina Rudna przeznaczyła na prace przy obiektach zabytkowych 300 tys. zł. Gminną dotację otrzymali właściciele zabytkowych domów oraz dwie parafie w Rudnej, parafia w Chobieni oraz parafia w Gwizdanowie.

 
dot3
dot4
dot5
dot1

Wybrane dla Ciebie

Magdalena Sołtys nową szefową Rynarcic

Rynarcice mają nowego sołtysa. Szefową wsi została Magdalena Sołtys, młoda, energiczna mieszkanka Rynarcic, dla której liczy się przede wszystkim dobro lokalnej społeczności. 

Czołówka fiesty z passatem. Ranny kierowca trafił na SOR

Do poważnego wypadu doszło dzisiaj przed szóstą rano na drodze między Lubinem a Rynarcicami. Kierowca forda fiesty na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i czołowo zderzył się z volkswagenem passatem. Kierowca uderzonego pojazdu z obrażeniami ciała trafił do lubińskiego szpitala.

Dotacje na remonty zabytków w gminie Rudna

Radni gminy Rudna zadecydowali o przekazaniu z budżetu 300 tys. zł na renowację miejscowych zabytków. Dofinansowanie otrzyma kilka parafii.

Odwiedź aplikację naMIEDZI i przekonaj się, czym kuszą Polkowice?

Wielkimi krokami zbliża się majówka. Jeśli pogoda dopisze, wielu z nas wyruszy z pewnością na trasy spacerowe czy rowerowe. Okazuje się, że wcale nie trzeba daleko jechać, by mile i ciekawie spędzić wolny czas. Wystarczy „odpalić” specjalną aplikację turystyczną naMIEDZI, by poznać najbliższą okolicę. A co ciekawego można zobaczyć np. w Polkowicach?

Pani Maria z Rynarcic skończyła sto lat i zaraża optymizmem

Jaki jest przepis na długowieczność? Wie o tym z pewnością pani Maria Królewska. Mieszkanka Rynarcic w gminie Rudna świętowała właśnie setne urodziny. Z tej okazji był okazały, pyszny tort i oczywiście najserdeczniejsze życzenia, które osobiście złożył także wójt gminy Adrian Wołkowski.

Aktywnie na świeżym powietrzu. Nowa siłownia plenerowa w Rynarcicach

Mieszkańcy Rynarcic mogą już korzystać z nowej atrakcji sportowo-rekreacyjnej. Władze gminy Rudna oddały bowiem do użytku nowoczesną siłownię plenerową. Inwestycja pochłonęła 185 tys. zł, a czego 85 tysięcy pozyskano z Fundacji KGHM Polska Miedź w ramach programu: „Aktywny senior”.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.