×
*** Prawie 11 litrów krwi udało się zebrać w trakcie akcji organizowanej w Gaworzycach ***

Wkrótce ruszy nabór do szkół i przedszkoli

W gminie Rudna rozpocznie wkrótce nabór do gminnych przedszkoli oraz klas pierwszych na rok 2023/2024. Równocześnie zorganizowane będą rekrutacje uzupełniające w przedszkolach.

Wnioski o przyjęcie do przedszkola wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, będą przyjmowane od 27 lutego do 10 marca. Natomiast wnioski o przyjęcie do pierwszej klasy na rok szkolny 2023/2024 będzie można składać w sekretariacie szkoły od 1 do 31 marca.

Wszelkie informacje dotyczące zasad rekrutacji do szkół i przedszkoli znajdują się na stronie Urzędu Gminy Rudna.

 

Wybrane dla Ciebie

Rekordowy nabór do szkół powiatu polkowickiego. Wszyscy będą przyjęci

W tym roku rekrutacja do dwóch szkół ponadpodstawowych obsługiwanych przez powiat polkowicki jest rekordowa. Powodem jest spora liczba uczniów, którzy opuścili szkoły podstawowe. Przypomnijmy, że dotyczy to absolwentów półtora rocznika. Czy zatem dla wszystkich wystarczy miejsc w placówkach?

Rekrutacja na atrakcyjne kierunki na UJW wciąż trwa. Zapraszamy!

Absolwentom szkół ponadpodstawowych przypominamy o trwającej rekrutacji na wszystkie kierunki studiów I (licencjackie, inżynierskie) i II stopnia (magisterskie) w Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach. W sierpniu i we wrześniu spodziewany jest bowiem największy boom chętnych kontynuowaniem nauki na polkowickiej uczelni.

Dwa wakaty w zarządzie KGHM. Konkurs na wiceprezesów ogłoszony

Spółka KGHM poszukuje nowych wiceprezesów do spraw aktywów zagranicznych i do spraw rozwoju. Ma to związek z rezygnacją dotychczasowych członków zarządu Polskiej Miedzi: Pawła Gruzy i Adama Bugajczuka. Kandydaci mogą przesyłać swoje CV do siedziby spółki do 29 sierpnia.

UJW w Polkowicach kusi przyszłych studentów atrakcyjnymi kierunkami

Trwa rekrutacja na wszystkie kierunki studiów I (licencjackie, inżynierskie) i II stopnia (magisterskie) w Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach. Największy boom chętnych kontynuowaniem nauki na UJW spodziewany jest w sierpniu i we wrześniu.

Czas na wybór. Szkoły patronackie KGHM mogą być strzałem w dziesiątkę

W szkołach podstawowych trwają egzaminy ósmoklasistów. Tymczasem za chwilę rozpocznie się gorączka związana z ubieganiem się do wybranej i upragnionej szkoły. Być może absolwenci zdecydują się na jedną z dziewięciu szkół, nad którymi patronat objęła spółka KGHM Polska Miedź S.A.

Rusza rekrutacja na Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach

Już jutro, 1 czerwca, Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach rozpoczyna nowy nabór. Ta uznana w całym regionie uczelnia proponuje absolwentom szkół średnich wiele interesujących i ciekawych kierunków kształcenia, świetną kadrę wykładowców, doskonałą bazę dydaktyczną i komfortowe warunki nauczania.

Sport

Pobiegną w rocznicę pacyfikacji ZG Rudna ku pamięci ks. Gniatczyka

W najbliższą sobotę, 16 grudnia, odbędzie się doroczny Bieg im. ks. Jerzego Gniatczyka. Będzie to już siódma edycja tego wydarzenia, które odbędzie się w rocznicę pacyfikacji kopalni ZG Rudna. Honorowy patronat nad biegiem objęli burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki oraz prezes spółki KGHM, Tomasz Zdzikot.