×
*** Polkowiccy policjanci poszukują sprawców wysadzenia bankomatu przy ulicy 11 Lutego. Wybuch spowodował duże straty ***

Władze Powiatu Legnickiego podsumowują Letnie Koncerty Organowe

Letnie Koncerty Organowe to nie tylko chwila z wyjątkową muzyką. To również uczta dla duszy i spotkanie z wyjątkowymi artystami. Powiat Legnicy przygotował film podsumowujący tegoroczną edycję tej imprezy.  

Tegoroczna edycja Letnich Koncertów Organowych rozpoczęła się w lipcu koncertem inauguracyjnym w Kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie. Wystąpił na nim artysta światowej klasy – prof. Julian Gembalski, wykładowca akademicki, który wykształcił wielu organistów.

Drugi koncert zagrano w połowie sierpnia w Bazylice Mniejszej pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Świętej Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu. Mieszkańcy mieli okazję wysłuchać muzyki granej przez prof. Tomasza Głuchowskiego.

Kolejne spotkanie w ramach Letnich koncertów Organowych zaplanowano w Chojnowie, a za organami wystąpił wtedy Tadeusz Barylski ze Śląska i dr Karol Lipiński-Brańka z Wrocławia, który zagrał na skrzypcach.

Czwarty koncert miał miejsce w chojnowskiej farze. Była to wyjątkowa niespodzianka dla mieszkańców, którzy mogli usłyszeć coś niesamowitego – improwizację organową do niemego filmu z początku lat 20 ubiegłego wieku. Na organach grał dr Michał Kocot z Zielonej Góry.

Ostatni koncert w trakcie VI edycji Festiwalu Letnich Koncertów Organowych odbył się już we wrześniu i wystąpił w nim 13-osobowy kwintet Wratislavia Cantans z Wrocławia, przy akompaniamencie organów w osobie dr. Michała Kocota.

 

 

Wybrane dla Ciebie

Wyjątkowa improwizacja na organach z Chojnowa

To była wyjątkowa uczta muzyczna w ramach Letnich Koncertów Organowych. W Kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie mieszkańcy mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć niemy film i posłuchać tworzonej do niego muzyki… na żywo.

Piękna muzyka i niemy film – zapraszamy na koncert w Chojnowie

Już w najbliższą sobotę zapraszamy mieszkańców Powiatu Legnickiego na kolejny koncert zorganizowany w ramach Letnich Koncertów Organowych.Pomysłodawcy cyklu zadbali o niespodziankę dla publiczności i niesamowite wrażenia!

Koncert inauguracyjny Letnich Koncertów Organowych za nami

Po wielu miesiącach przerwy znów możemy cieszyć się spotkaniami, koncertami i wspólnym spędzaniem czasu. Mieszkańcy Powiatu Legnickiego w minioną niedzielę mogli wysłuchać pierwszego z cyklu Letnich Koncertów Organowych.

Rozmaitości

Inauguracja Polkowickiej Karty Seniora. Zniżki na wiele usług i zakupy

Gmina Polkowice jako pierwsza na terenie zagłębia miedziowego dołączyła do ogólnopolskiego programu: „Gmina Przyjazna Seniorom”. Dzięki temu, mieszkańcy gminy, którzy weszli w wiek emerytalny, mogą skorzystać ze zniżek w punktach handlowych na terenie całego kraju, które honorują Kartę Seniora.