×
*** 19-letni Bartosz Ż. usłyszał już zarzut zabójstwa w zamiarze bezpośrednim. To on z broni palnej postrzelił w głowę 44-latka ***

Współpraca KGHM z Agencją Rozwoju Przemysłu w obszarze OZE

Spółka KGHM będzie współpracować z Agencją Rozwoju Przemysłu w zakresie Odnawialnych Źródeł Energii oraz wsparcia transformacji energetycznej. List intencyjny w tej sprawie podpisali prezesi Polskiej Miedzi z przedstawicielami Agencji.

Do zacieśnienia współpracy między miedziową spółką a Agencją Rozwoju Przemysłu doszło podczas 16. Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który odbył się w Katowicach. Na mocy podpisanego listu, obie strony zadeklarowały daleko idące partnerstwo w zakresie inwestycji m.in. w odnawialne źródła energii i magazyny energii, wspólne zaangażowanie w transformację energetyczną polskiej gospodarki oraz polskich przedsiębiorstw, która przyczyni się do redukcji śladu węglowego oraz obniżenia cen energii i kosztów energii, w tym dla przedsiębiorstw energochłonnych jakim jest KGHM.

-KGHM sukcesywnie zwiększa moc własnych źródeł fotowoltaicznych planując zarówno inwestycje na swoich terenach jak i zakupy już wybudowanych instalacji funkcjonujących na terenie kraju. Wprowadzając farmy fotowoltaiczne do aktywów miedziowej spółki zabezpieczamy się przed zawirowaniami rynkowymi w sektorze energetycznym. Nabyte w ostatnim czasie instalacje zapewnią nam pokrycie około 2 proc. zużycia energii elektrycznej. Jednocześnie planujemy i mamy wizję dalszego rozwoju. Dobrym przykładem naszego zaangażowania jest podjęta właśnie współpraca z Agencją Rozwoju Przemysłu – powiedział Andrzej Szydło, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Miedziowa spółka od lat z powodzeniem realizuje i wdraża projekty energetyczne.

-Do 2030 roku wzrost udziału OZE w miksie energetycznym KGHM przyczyni się do znaczącego spadku emisji CO2. Pomogą w tym m.in. projekty elektrowni fotowoltaicznych przy Hucie Miedzi Głogów, Hucie Miedzi Cedynia, Zakładzie Hydrotechnicznym i na terenie Piaskowni Obora – powiedział Piotr Krzyżewski, wiceprezes KGHM ds. finansowych.

Podpisany w Katowicach list intencyjny zakłada współpracę polegająca m.in. na analizie zasobów nieruchomościowych pod kątem ich wykorzystania przy inwestycjach czy poszukiwania możliwości realizowania wspólnych projektów. Strony planują też prowadzenie dialogu z przedstawicielami administracji państwowej, instytucji Unii Europejskiej oraz organizacji branżowych na tematy związane z transformacją energetyczną.

Transformacja energetyczna KGHM Polska Miedź S.A. stanowi obecnie jeden z priorytetów spółki. Działania nie ograniczają się jedynie do rynku fuzji i przejęć. Ambicje KGHM sięgają znacznie dalej. Firma konsekwentnie rozwija projekty elektrowni fotowoltaicznych i wiatrowych na własnych gruntach, opracowuje również założenia względem rozwiązań wodorowych.

KGHM jest jednym z największych odbiorców energii elektrycznej w Polsce i odpowiada za niemal 2 proc. krajowego zużycia. W niedalekiej przyszłości spółka przewiduje dodatkowy wzrost zapotrzebowania, odpowiadający na przyjęte plany rozwoju i modernizacji miedziowej spółki.

źródło: kghm.com

 

 
k1
k2
k4
k5
k6
k7

Wybrane dla Ciebie

Zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków w powiecie legnickim

Legniccy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Wrocławia w Legnicy oraz na terenie powiatu legnickiego, zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków. W trakcie akcji zabezpieczyli ponad 80 litrów metamfetaminy w postaci zasadowej oraz blisko 2 kilogramy tzw. piko. Oprócz tego w ręce mundurowych wpadło 15 kg odczynników chemicznych, z których można było wyprodukować narkotyki. W sprawie zatrzymano […]

Posprzątali Kłopotów. Zadbali o swoją miejscowość

Świata to doskonała akcja by spędzić aktywnie czas, pokazać dzieciom właściwe zachowania i zadbać o najbliższa okolicę. I właśnie to zrobili mieszkańcy Kłopotowa w Gminie Lubin.

W sobotę Lubin świętuje razem ze strażakami!

W sobotę mieszkańców Lubina czekają kolejne atrakcje. Na błoniach odbędzie się Festyn Strażacki organizowany przez Państwową Straż Pożarną w Lubinie i Powiat Lubiński. Będzie muzyka, będą konkursy z nagrodami i pokazy. Zobaczycie wozy strażackie i akcje gaszenia płonącego samochodu. 

Plener rzeźbiarski już w ten weekend! Zapraszamy!

Już jutro w parku Leśnym w Lubinie rozpocznie się dwudniowy Plener rzeźbiarski. Jeśli chcecie spróbować swoich sił w rzeźbieniu to doskonała okazja!

Piotr Cybulski: Służąc gminie, służę też człowiekowi

Rozmowa z Piotrem Cybulskim, nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Polkowicach, pasjonatem i miłośnikiem lasów, byłym nadleśniczym Nadleśnictwa Lubin i były parlamentarzystą zagłębia miedziowego.

Festiwal biegowy BORYRUN już w niedzielę. Zapraszamy do Kliczkowa!

Już w najbliższą niedzielę, 26 maja, w Dzień Matki zapraszamy na Zamek Kliczków, wokół którego odbędzie się druga edycja festiwalu biegowego BoryRun. Szykuje się naprawdę mega wydarzenie, oby tylko pogoda nie popsuła plany organizatorom.

Na sygnale

Zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków w powiecie legnickim

Legniccy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Wrocławia w Legnicy oraz na terenie powiatu legnickiego, zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków. W trakcie akcji zabezpieczyli ponad 80 litrów metamfetaminy w postaci zasadowej oraz blisko 2 kilogramy tzw. piko. Oprócz tego w ręce mundurowych wpadło 15 kg odczynników chemicznych, z których można było wyprodukować narkotyki. W sprawie zatrzymano […]