×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Współpracują od wielu lat, teraz przypieczętowali partnerstwo

Działająca w polkowickiej strefie ekonomicznej, firma Volkswagen Motor Polska objęła patronat nad technikum mechatronicznym w Zespole Szkół w Chocianowie. Współpraca obu podmiotów trwa już od wielu lat i dlatego zdecydowano o sformalizowaniu partnerstwa.

Do podpisania umowy doszło w siedzibie firmy Volkswagen Motor Polska. W wydarzeniu wziął udział Kamil Ciupak, starosta polkowicki, dyrektor Zespołu Szkół w Chocianowie Piotr Machoń, a także przedstawiciele firmy patronackiej i Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

-Od lat doświadczaliśmy ogromnego wsparcia ze strony firmy Volkswagen. Setki naszych uczniów odbywało tam praktyki, wielu absolwentów znalazło pracę. Wspierano szkołę także programami odpowiedzialności społecznej i wolontariackiej ale nie zapominajmy także o pomocy rzeczowej, wyspecjalizowanych maszynach, w które wyposażone są pracownie szkolne. Przedstawiciele firmy brali udział w niemal wszystkich organizowanych przez szkołę wydarzeniach o charakterze lokalnym stając się częścią społeczności szkolnej. Dzisiejsze wydarzenie dodatkowo cementuje ten związek- zaznaczył Kamil Ciupak, starosta polkowicki.

Warto przypomnieć, że to właśnie w powiecie polkowickim, w chocianowskiej szkole przed laty powstał nowy kierunek w kształceniu zawodowym, czyli mechatronik. Elementy składowe porozumienia mówią m.in. o wsparciu tworzenia i modyfikowania programu nauczania, wsparciu w zdobywaniu uprawnień, praktykach, szkoleniach i kursach. Nowością będą też płatne praktyki wakacyjne i stypendia dla najlepszych uczniów. Ta symbioza to uzupełnienie teoretycznego procesu nauczania z praktycznym. Specjaliści z branży motoryzacyjnej będą mogli wesprzeć program dydaktyczny uczniów ale także pracę metodyczną nauczycieli.

-Cała procedura sformalizowania naszej współpracy trwała kilka miesięcy, a dziś bardzo się cieszę, bo dzięki temu wszystkie obecne i nowe klasy mechatroniczne będą mogły skorzystać z zalet tego patronatu. Bardzo dziękuję przedstawicielom firmy, na czele z obecną tu dziś Panią dyrektor Joanną Kaniewską za to, że drzwi Państwa firmy są dla nas i naszych uczniów zawsze otwarte – mówił Piotr Machoń, dyrektor Zespołu Szkół w Chocianowie.

Przy okazji zawarto również trójstronne porozumienie pomiędzy szkołą, firmą VW oraz LSSE w zakresie podnoszenia jakości kształcenia branżowego w oparciu o działalność edukacyjną szkoły oraz objęcie opieką patronacką uczniów Szkoły przez firmę patronacką przy honorowym wsparciu LSSE.

źródło: Powiat Polkowicki

 

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.