×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Wybory samorządowe przesunięte na wiosnę 2024r. Decyzję podjął Sejm

Wybory samorządowe odbędą się dopiero wiosną 2024r. a nie jesienią przyszłego roku. Taką decyzję podjęła na dzisiejszym posiedzeniu sejmowa większość. To oznacza, że obecna kadencja samorządowa zakończy się dokładnie 30 kwietnia 2024r.

O przesunięciu terminu wyborów samorządowych zabiegali posłowie rządzącej koalicji, którzy przekonywali, że organizacja w jednym roku, niemal w tym samym czasie, dwóch ważnych wyborów – samorządowych i parlamentarnych – byłoby zadaniem karkołomnym. „Za” przyjęciem ustawy o przesunięciu wyborów samorządowych głosowało 231 posłów, przeciwko było 209, jedna osoba się wstrzymała.

Dzisiejsza decyzja większości parlamentarnej oznacza, że obecna kadencja rad miejskich, wiejskich i powiatowych zakończy się dokładnie 30 kwietnia 2024r. Nowe wybory odbędą się zatem między 7 a 14 kwietnia.

 

Wybrane dla Ciebie

Mamy pierwszy sondaż wyborczy! Puźniecki zdecydowanie wygrywa

Redakcja naszego portalu dotarła do pierwszego sondażu preferencji wyborczych w Polkowicach. Jak się okazuje, urzędujący burmistrz cieszy się wciąż dużym poparciem. Jeśli wybory w gminie Polkowice odbyły się dziś, na Łukasza Puźnieckiego zagłosowałoby 51 procent uprawnionych mieszkańców.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.