×
*** Ponad 80 osób zakażonych COVID-19 w zagłębiu miedziowym. Jedna osoba zmarła *** Fundacja Polska Miedź przekazała 30 tys. zł na dokończenie budowy pomnika w Gwizdanowie ***

XII Legnickie Prezentacje Edukacyjne – zapraszamy na wykłady

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zaprasza na XII Legnickie Prezentacje Edukacyjne.

Ideą jest przybliżenie uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych dostępnej oferty edukacyjnej oraz możliwości rozwoju osobistego. XII  Legnickie Prezentacje Edukacyjne to doskonała okazja by uzyskać informacje o zasadach rekrutacji w roku 2021 oraz zapoznać się z materiałami prezentującymi szkoły i uczelnie w formie elektronicznej. Dzięki zmianie formuły targów młodzi ludzie będą mogli poznać odpowiedzi na nurtujące ich pytania związane z wyborem ścieżki edukacyjnej oraz planowaniem swojej kariery zawodowej bez potrzeby wychodzenia z domu.

XII  Legnickie Prezentacje Edukacyjne to także możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy na rok akademicki 2021/2022.

Przyszli studenci mają do wyboru wiele ciekawych kierunków kształcenia na studiach licencjackich, inżynierskich, magisterskich i jednolitych studiach magisterskich, między innymi w dziedzinach nauk humanistycznych, technicznych, prawnych oraz medycznych. Legnicka uczelnia umożliwia studiowanie w bardzo dobrze wyposażonych pracowniach i laboratoriach, salach dydaktycznych i socjalnych, pod okiem wysoko wykwalifikowanej kadry naukowej.

Na platformie internetowej www.lpe.pwsz.legnica.edu.pl  zaprezentowane zostały wykłady popularno-naukowe, prezentacje oraz prelekcje nauczycieli akademickich Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Można je także oglądać poprzez oficjalny kanał uczelni w serwisie YouTube – https://www.youtube.com/user/pwszlegnica

 

Wykłady i prezentacje XII Legnickie Prezentacje Edukacyjne

 • Witelon – film o patronie Uczelni

https://www.youtube.com/watch?v=NWnAcpSaD_0&t=27s

 • I Ty możesz zostać dogoterapeutą – dr Małgorzta Buchla (Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych)

https://youtu.be/GVsfFyIbhyA

 • Kilka słów o więzieniu, czyli młodzi ludzie za kratami – dr Paweł Kobes (Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych)

https://youtu.be/Q4swYfVhQFM

 •  Handel wirtualnymi przedmiotami oraz kontami gier komputerowych – dr Jakub Rzucidło (Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych)

https://youtu.be/fKp_gKOWOzI

 • Filologia – film promocyjny – dr Małgorzata Szulc-Kurpaska (Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych)

https://youtu.be/1zZLaymOYEY

 • Smart City – mgr Grzegorz Majewicz (Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych)

https://youtu.be/doOjqQbXxIo

 • Pedagogika – film promocyjny – dr Małgorzat Buchla, dr Katarzyna Sępowicz-Buczko, mgr Tomasz Kwoka (Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych)

https://youtu.be/L0hwOUELdUo

 • Wodór – paliwo przyszłości? – dr inż. Jerzy Kuś (Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych)

https://youtu.be/ZvDVA7itsMM

 • Matematyka? Nie taki diabeł straszny – dr Karol Selwat (Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych)

https://youtu.be/NHGtxD1UNec

 •  Narzędzia informatyczne wspomagające kształcenie i pracę zdalną – mgr inż. Krzysztof Kolbusz (Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych)

https://youtu.be/xySs45scv8Y

 •  Przewaga już na starcie: metody aktywizujące i umiejętności praktyczne studentów WNTiE – dr Przemysław Siudak, dr Joanna Kenc, dr Paweł Skowron, mgr Bożena Jasiak-Kaczmarek (Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych)

https://youtu.be/s4sOG9TiiSg

 • Współczesne rozwiązania inżynierskie – prezentacja Studenckiego Koła Naukowego Inżynierii Materiałowej „FERRUM” (Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych)

https://youtu.be/YkpeUe7umfs

 •  Dziwny jest ten świat (fizyczny) – dr Witold Urbanik (Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych)

https://youtu.be/3U9tOYKDibA

 • Prezentacja aktywności Studenckiego Koła Naukowego „Economicus” – mgr Nadine Bednarz z grupą studentów omawiają m.in. zagadnienie wpływu interwencji spółki państwowej na ceny preparatów dezynfekcyjnych w okresie pandemii (Wydział Nauk Technicznych i Ekonomicznych)

https://youtu.be/ympD2VGFQ0c

 • Dlaczego warto studiować Coaching zdrowego stylu życia w PWSZ im Witelona w Legnicy?

https://youtu.be/LbjOI0HAgz0

 • Coaching zdrowego stylu życia – zawód z przyszłością! – film promocyjny (Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej)

https://www.youtube.com/watch?v=im6g-tb_yuw&t=3s

 • Studiuj Ratownictwo medyczne w PWSZ im. Witelona w Legnicy! – film promocyjny (Zakład Ratownictwa Medycznego, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej)

https://youtu.be/Zl_Y9pRB08Y

 • Ratownictwo medyczne w PWSZ im. Witelona w Legnicy (Zakład Ratownictwa Medycznego, Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej)

https://youtu.be/o8pjaivhavQ

 • Pielęgniarstwo w PWSZ im. Witelona w Legnicy – film promocyjny (Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej)

https://www.youtube.com/watch?v=Fjm-yXcEVaA

 • Fizjoterapia w PWSZ im. Witelona w Legnicy – film promocyjny (Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej)

https://youtu.be/lzUzDZ7zBeM

 • Student dietetyki – od teorii do praktyki – dr inż. Iwona Twarogowska- Wielesik, mgr Katarzyna Traczuk-Bernat (Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej).

https://youtu.be/kSDXNPYvk9w

 • Dietetyka w PWSZ im. Witelona w Legnicy! – część 1 (Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej)

https://youtu.be/zbnKTarp1P8

 • Dietetyka w PWSZ im. Witelona w Legnicy! – część 2 (Wydział Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej)

https://youtu.be/m-PBEz_mTMY

 • Biuro Karier PWSZ im. Witelona w Legnicy to możliwości rozwoju

https://youtu.be/CrkO2TMDxcA

 • Oblicza kultury studenckiej!

https://youtu.be/-qLZ7CqvBC4

 

 

Wybrane dla Ciebie

Wirtualny spacer po Technikum Akademickim w Legnicy

Technikum Akademickim w Legnicy zaprasza do odwiedzenia szkoły w formie on-line w ramach XII Legnickich Prezentacji Edukacyjnych, które odbywają się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Oferta szkoły dostępna jest na stronie http://lpe.pwsz.legnica.edu.pl/artykul-22-lpe-2.

Zbliżają się Legnickie Prezentacje Edukacyjne PWSZ

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy przygotowuje się do Legnickich Prezentacji Edukacyjnych. Z powodu epidemii koronawirusa, tegoroczna 12. już edycja przeniesie się do sieci Internetowej. Prezentacje potrwają dwa miesiące.

Studenci PWSZ zebrali książki dla zamkniętej biblioteki

Studenci i pracownicy naukowi Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy zaangażowali się w zbiórkę książek w ramach: „Podaruj książkę bibliotece w Płóczkach Górnych”. Akcja przerosła najśmielsze oczekiwania. Udało się bowiem zebrać ponad 2600 publikacji.

XII Legnickie Prezentacje Edukacyjne on-line już w lutym

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zaprasza na dwunastą już edycję Legnickich Prezentacji Edukacyjnych, które rozpoczną się 9 lutego 2021 roku. Wydarzenie, które co roku przyciągało tumy mieszkańców, tym razem organizowane jest w bezpiecznej formule on-line i trwać będzie przez dwa miesiące.

Drugi nabór na studia w PWSZ. Macie czas do 6 października

Do 6 października 2020 roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy trwa rekrutacja kandydatów na studia na rok akademicki 2020/2021 w ramach drugiego naboru. Jest to szansa dla osób, które nie zdążyły zapisać się na studia wcześniej. Przyjmowanie dokumentów trwa do 7 października 2020 r. Ogłoszenie list kandydatów przyjętych na I rok […]

Gmina Lubin pomaga Polakom na Ukrainie

Gmina Lubin jest po raz kolejny partnerem projektu Wolontariusze dla Polaków na Ukrainie, prowadzonego przez Stowarzyszenie „Wspólnota Akademicka” i Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Witelona w Legnicy.

Sport

75 lat temu powstał OMTUR Zawisza – protoplasta Zagłębia Lubin

2 marca 1946r. powstał lokalny klub piłkarski OMTUR Zawisza, który dał podwaliny pod budowę profesjonalnego klubu – KGHM Zagłębie Lubin. Dziś mija dokładnie 75 lat od tamtego wydarzenia. Jak w każdym klubie, tak i w Zagłębiu były wzloty i upadki, smutne, ale też piękne i wzniosłe chwile i oczywiście niezapomniane mecze, które gromadziły na trybunach […]