×
*** Koronawirus storpedował rozegranie derbowego pojedynku w ekstraklasie piłkarzy ręcznych. Przypadki COVID-19 wykryto w zespole Chrobrego Głogów *** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin z przytupem rozpoczęli świętowanie jubileuszu klubu. Na własnym stadionie pokonali Jagiellonię 3:0 ***

Z Legnickiej Strefy do Inovy. Sadowski nowym prezesem

Krzysztof Sadowski nie jest już szefem Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Od wczoraj pełni już obowiązki prezesa spółki INOVA – Centrum Innowacji Technicznych – kontrolowanej przez KGHM. Jego następca w LSSE zostanie wybrany w drodze ogłoszonego konkursu.

O powołaniu na prezesa spółki INOVA, Sadowski sam poinformował w mediach społecznościowych. Przy okazji podziękował wszystkim za dotychczasową współpracę w Legnickiej Strefie.

– Wszystkim przedsiębiorcom, samorządowcom, kierownictwu i pracownikom ministerstw nadzorujących i wspierających Strefę, akcjonariuszom, kolegom z pozostałych Stref, a przede wszystkim zarządowi, radzie nadzorczej i załodze LSSE S.A. – dziękuję za minione lata bardzo intensywnej współpracy! Była to dla mnie wielka przyjemność, okazja do rozwoju osobistego i zawodowego oraz możliwość podjęcia odważnych wyzwań i realizacji, wraz z Państwem, wielu bardzo ciekawych projektów. Dziękuję za okazane zaufanie, akceptację, zaangażowanie i nieocenioną pomoc merytoryczną przy realizacji zadań ważnych nie tylko dla naszej Spółki, ale przede wszystkim dla regionu, którego rozwój gospodarczy mocno wspieramy – napisał na swoim profilu na FB, były prezes LSSE.

Sadowski zarządzał LSSE od 2016r. Do wyboru jego następcy, obowiązki przejmą dwaj wiceprezesi: Przemysław Bożek i Piotr Wojtyczka.

 

 

Wybrane dla Ciebie

LSSE S.A. zaprasza przedsiębiorców na spotkanie

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. oraz Starostwo Powiatowe w Legnicy zapraszają na spotkanie w ramach kampanii promującej tereny inwestycyjne w powiecie legnickim, które rozpocznie się 25 marca o godzinie 11:00.   W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., Starostwa Powiatowego w Legnicy oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Legnicy (PUP). Głównymi tematami spotkania […]

46-letni górnik stracił przytomność wyjeżdżając klatką. Niestety zmarł

Do smutnego i przykrego zdarzenia doszło dzisiaj nad ranem w kopalni Polkowice – Sieroszowice. Podczas wyjazdu górniczą klatką na powierzchnię, zasłabł jeden z górników. Niestety mimo prowadzonej ponad godzinę reanimacji, mężczyzna zmarł. Miał 46 lat, w KGHM zatrudniony był od 2008r.

Nowoczesny szpital covidowy w Legnicy przy wsparciu KGHM

Tymczasowy szpital covidowy przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Legnicy czeka już na pierwszych pacjentów z objawami zarażenia koronawirusem. Trzy sale mogą jednorazowo przyjąć blisko stu pacjentów. Wszystkie wyposażone są w specjalistyczny sprzęt ratujący ludzkie życie. Szpital modułowy powstał dzięki wysiłkowi spółki KGHM Polska Miedź S.A., która od początku wystąpienia epidemii koronawirusa wspiera wszelkie działania w […]

Mieszkańcy Krzekotówka mają już swoją wiatę

W Krzekotówku, w gminie Kotla, zakończyły się prace związane ze wstawianiem nowej wiaty. Niebawem mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego obiektu.

KGHM w obliczu pandemii. Bez przestoju w produkcji z dobrymi wynikami

Mimo wybuchu epidemii koronawirusa, spółka KGHM skutecznie się obroniła. Szereg działań wdrożonych w walce z pandemią sprawiły, że zdołano utrzymać ciąg produkcyjny i w przeciwieństwie do wielu innych branż, osiągnięto zadowalające wyniki finansowe. Z jakim nadziejami w nowy rok wchodzi spółka KGHM? O tym m.in. w rozmowie z Lidią Marcinkowską-Bartkowiak, dyrektor naczelną ds. komunikacji spółki […]

KGHM Liderem Bezpiecznej Pracy. Kolejne wyróżnienie dla spółki

KGHM Polska Miedź otrzymała Złotą Kartę Lidera Bezpiecznej Pracy. Jak wyliczają przedstawiciele miedziowego holdingu – w 2020 roku w całej firmie o niemal 29 procent spadła liczba uznanych wypadków przy pracy (rok do roku), z wielkości 299 urazów zanotowanych na koniec 2019 do 213 zarejestrowanych na koniec 2020 roku.

Sport

Rozwiązali worek z medalami. Legniccy pływacy na podium

Czternaście medali w tym siedem złotych, trzy srebrne i pięć brązowych wywalczyli pływacy legnickiego Klubu Sportowego WANKAN na basenie 25 metrowym podczas zawodów  w Poznaniu.  Rywalizowało w nich 421 zawodniczek i zawodników z 27 klubów. Najwięcej medali wywalczyła Oliwia Wiesiołek ( trzy złote i srebrny) oraz Borys Kaszubowski ( trzy złote i brązowy).

Na sygnale

Splądrował opuszczony dom, a potem podpalił. Sprawcy grozi 10 lat

W ręce policjantów z Rudnej wpadł 25-latek, który niemal całkowicie splądrował opuszczony dom jednorodzinny. Gdy już nie było co ukraść, bo wyniósł wszystko, podpalił budynek. Mężczyzna podejrzany jest także o ograbienie dwóch niemieckich grobów. Sprawca przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozmaitości

ZUS wypłaci 14 emeryturę. Dostaną ją emeryci i renciści

W tym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaci dwie dodatkowe emerytury. To będą 13 i 14 emerytura. Ta ostatnia wpłynie na konta seniorów wraz z listopadowym przekazem z ZUS. Dodatkowe wypłaty są naliczane z urzędu, to znaczy nie trzeba będzie składać żadnego wniosku żeby je dostać.