×
*** 19-letni Bartosz Ż. usłyszał już zarzut zabójstwa w zamiarze bezpośrednim. To on z broni palnej postrzelił w głowę 44-latka ***

Za wpis w mediach społecznościowych został usunięty z OSP

Strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tymowej w Gminie Ścinawa został wydalony z jednostki za wpis ma swoim profilu w mediach społecznościowych. Dotyczył on jednej z akcji, do której wezwano strażaków. Chodziło o zatrzymanie akcji serca u mężczyzny, który był pod wpływem alkoholu. Mimo reanimacji czynności życiowych nie udało się przywrócić i lekarz badający mężczyznę stwierdził zgon.

 

„Co za gnom tam siedzi na punkcie w Lubinie że nas wzywa do reanimacji menela w scinawie ( szczesliwie jednego menela mniej )a teraz scinawe do lasu co się pali między tymowa a skladowice?” – to oryginalna pisownia i wpis w mediach społecznościowych jednego ze strażaków OSP Tymowa.

Wpis wywołał spore oburzenie wśród mieszkańców naszego regionu. W komentarzach inni członkowie straży pożarnych i mieszkańcy gminy nie ukrywali, że nie zgadzają się ze słowami autora, padło wiele ostrych słów potępiających go. Wiele osób domagało się natychmiastowego usunięcia strażaka z szeregów OSP uznając jego zachowanie za niegodne.

Państwowa Straż Pożarna w Lubinie sprawy nie chciała komentować. Ochotnicza Straż Pożarna odcięła się od swojego strażaka i opublikowała oficjalne oświadczenie.

– Zarząd ochotniczej Straży Pożarnej w Tymowej nie zgadza się z wypowiedziami w mediach społecznościowych członka OSP. Wypowiedzi tego typu nie są godne postawy strażaków i szkodzą wizerunkowi naszej jednostki. W związku z tym druh zostaje skreślony z listy członków – powiedział nam Piotr Łukasiewicz, naczelnik OSP Tymowa. – Zarząd oraz druhowie ubolewają nad taką postawą i pragną zaznaczyć, że życie ludzkie jest największą wartością.

Jak przyznał naczelnik Łukasiewicz do tej pory nie było żadnych skarg czy podobnych sytuacji związanych z tym strażakiem. Na pytanie dlaczego strażak umieścił taki wpis Piotr Łukasiewicz ucina temat.

– To już jest jego prywatna sprawa, my się od tego całkowicie odcinamy – powiedział.

Skontaktowaliśmy się z autorem wpisu, który chciał pozostać anonimowy. Wyjaśnił nam dlaczego zamieścił taki wpis i nie uważa by zrobił coś złego, choć przyznaje, że jego słowa mogą bulwersować.

– Mam psychiczny uraz do pijanych osób. W trakcie jednej z akcji o mały włos nie przypłaciłem tego życiem. W szpitalu, kiedy trafiłem na SOR z dzieckiem musieliśmy czekać bo pijani panowie byli przyjmowani w pierwszej kolejności. Chorzy czekają bo pielęgniarka musi takiego umyć, przebrać, zbadać. Nie godzę się z tym i wyraziłem swoją opinię – powiedział nam. – Nie boję się mówić prawdy, nawet jeśli jest ona niewygoda. Wiele osób tak myśli, ale boją się powiedzieć to głośno. Jeśli za mówienie prawdy zostanę usunięty ze straży to przyjmę to. Nie wiem co na tym zyska straż, tym bardziej, że jestem członkiem OSP od 10 lat. Jeśli po takim czasie za jeden wpis wyrzuca się człowieka, który pracował na rzecz straży, poświęcał swój czas, to niech tak będzie. Jestem odporny na stres, na komentarze i to co ludzie wypisują w sieci, więc i z tym sobie poradzę.

 
osp tymowa

Wybrane dla Ciebie

Zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków w powiecie legnickim

Legniccy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Wrocławia w Legnicy oraz na terenie powiatu legnickiego, zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków. W trakcie akcji zabezpieczyli ponad 80 litrów metamfetaminy w postaci zasadowej oraz blisko 2 kilogramy tzw. piko. Oprócz tego w ręce mundurowych wpadło 15 kg odczynników chemicznych, z których można było wyprodukować narkotyki. W sprawie zatrzymano […]

Posprzątali Kłopotów. Zadbali o swoją miejscowość

Świata to doskonała akcja by spędzić aktywnie czas, pokazać dzieciom właściwe zachowania i zadbać o najbliższa okolicę. I właśnie to zrobili mieszkańcy Kłopotowa w Gminie Lubin.

W sobotę Lubin świętuje razem ze strażakami!

W sobotę mieszkańców Lubina czekają kolejne atrakcje. Na błoniach odbędzie się Festyn Strażacki organizowany przez Państwową Straż Pożarną w Lubinie i Powiat Lubiński. Będzie muzyka, będą konkursy z nagrodami i pokazy. Zobaczycie wozy strażackie i akcje gaszenia płonącego samochodu. 

Plener rzeźbiarski już w ten weekend! Zapraszamy!

Już jutro w parku Leśnym w Lubinie rozpocznie się dwudniowy Plener rzeźbiarski. Jeśli chcecie spróbować swoich sił w rzeźbieniu to doskonała okazja!

Piotr Cybulski: Służąc gminie, służę też człowiekowi

Rozmowa z Piotrem Cybulskim, nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Polkowicach, pasjonatem i miłośnikiem lasów, byłym nadleśniczym Nadleśnictwa Lubin i były parlamentarzystą zagłębia miedziowego.

Festiwal biegowy BORYRUN już w niedzielę. Zapraszamy do Kliczkowa!

Już w najbliższą niedzielę, 26 maja, w Dzień Matki zapraszamy na Zamek Kliczków, wokół którego odbędzie się druga edycja festiwalu biegowego BoryRun. Szykuje się naprawdę mega wydarzenie, oby tylko pogoda nie popsuła plany organizatorom.

Na sygnale

Zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków w powiecie legnickim

Legniccy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Wrocławia w Legnicy oraz na terenie powiatu legnickiego, zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków. W trakcie akcji zabezpieczyli ponad 80 litrów metamfetaminy w postaci zasadowej oraz blisko 2 kilogramy tzw. piko. Oprócz tego w ręce mundurowych wpadło 15 kg odczynników chemicznych, z których można było wyprodukować narkotyki. W sprawie zatrzymano […]