×
*** Ponad 20 jednostek PSP i OSP z powiatów polkowickiego i głogowskiego walczyło z pożarem kamienicy w centrum Przemkowa ***

Za życiem – Głogów stworzy kolejne mieszkanie chronione

Przy ulicy Merkurego w Głogowie powstanie drugie wmieście mieszkanie chronione. Gmina wyda na ten cel ponad 55 tysiecy złotych, z czego prawie 80 proc. kwoty pochodzi z dotacji rządowej.

Gmina Miejska Głogów zdecydowała się na utworzenie kolejnego mieszkania chronionego, w którym osoby niepełnosprawne będą miały jak nauczyć się „dorosłego” życia i samodzielnego funkcjonowania. Pierwsze takie mieszkanie powstało przy ulicy Folwarcznej i spisuje się doskonale.

Koszty wydzielenia, adaptacji i remontu mieszkania oszacowano na 55 553,87 zł.80 proc. tej kwoty, czyli 44 443,10 zł pochodzi z budżetu państwa. Mieszkanie powstanie w ramach Programu kompleksowego wsparcia rodzin „Za życiem”.

Z możliwości jakie aje takie mieszkanie skorzystać będą mogły osoby legitymujące się orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

 

Wybrane dla Ciebie

Będzie asfalt w Zaborowie w Gminie Ścinawa

Burmistrz Ścinawy podpisał umowę na remont dróg gminnych w miejscowości Zaborów. Prace ruszą lada moment, a mieszkańcy w końcu doczekają się dróg asfaltowych.

Uroczysta akademia barbórkowa w Centrali KGHM

W regionie zagłębia miedziowego trwają uroczyste akademie z okazji górniczego święta. Dzisiaj świętowali pracownicy Centrali KGHM. Podczas uroczystego spotkania w sali im. Jana Wyżykowskiego wyróżnionych zostało stu pracowników miedziowej spółki.

Kolejny raz okradli strażaków z Kotli. Zniknęły akumulatory i paliwo

Każdego dnia są gotowi by nieść pomoc potrzebującym. A teraz to właśnie oni potrzebują wsparcia. Mowa o strażakach z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotli, którzy po raz drugi padli ofiarą złodziei.

Elfy świętego Mikołaja zaprosiły wszystkie dzieci do zabawy

Każdy miał piękny strój i każdy czekał na zabawę ze świętym Mikołajem i jego szalonymi Elfami. Było dużo śmiechu, dużo tańców i niezapomniane wrażenia!

Poznajecie tego psa? Czeka na swoich właścicieli

Psa, którego widzicie na zdjęciach odłowiono w Niemstowie w Gminie Lubin. Teraz czeka aż odbiorą go właściciele.

Konsultacje społeczne w sprawie kolei aglomeracyjnej

Gaworzyce, Radwanice,Grębocice, Jerzmanowa – to tylko część miejscowości, w których odbędzie się druga tura spotkań konsultacyjnych w temacie kolei aglomeracyjnej w zagłębiu miedziowym. Linia kolejowa ma połączyć Legnicę, Lubin, Polkowice i Głogów.

Sport

Skrzyżują rękawice w memoriale Wiesława Niemkiewicza

Już jutro, w sobotę, 10 grudnia, w sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy Szpakowej w Lubinie odbędzie się memoriał pamięci Wiesława Niemkiewicza. Ten wyjątkowy turniej pięściarski organizowany jest przez Stowarzyszenie Boks Lubin. Patronat objął starosta lubiński, Paweł Kleszcz.