×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Zaawansowane prace na budowie drogi w Kłodzie

W miejscowości Kłoda w Gminie Żukowice trwa remont drogi. Prace są mocno zaawansowane. Remont zaczął się w styczniu, a teraz mieszkańcy mogą sprawdzać postępy w pracy na bieżąco.

 

Jak informują przedstawiciele Urzędu Gminy w Żukowicach – w chwili obecnej na odcinku od drogi powiatowej do remizy wykonywane są już prace związane z wykonaniem nawierzchni drogi z kostki brukowej na wcześniej wykonanej podbudowie. Ponadto na odcinku od kościoła w stronę Witanowic  prowadzone są roboty dotyczące remontu kanalizacji deszczowej.

Przypomnijmy, że wcześniej dokonano już wymiany armatury i przyłączy wodociągowych.

W ramach zadania zostaną jeszcze wykonane obustronne chodniki od placu zabaw do końca terenu zabudowanego. Ponadto  powstaną dwa nowe przejścia dla pieszych, a istniejące wzdłuż drogi gminnej słupy oświetleniowe otrzymają  nowe oprawy ledowe, które zdecydowanie wpłyną na poprawę bezpieczeństwa i  widoczności użytkowników drogi, na czym również nam zależało – mówi Wójt Gminy Żukowice, Krzysztof Wołoszyn.

Koszty inwestycji ustalono na kwotę 3,3 mln zł. Budowa jest możliwa dzięki środkom pozyskanym Programu Inwestycji Strategicznych oraz funduszom pochodzącym z budżetu Gminy Żukowice.

 
whatsapp-image-2023-03-07-at-14_45_43
whatsapp-image-2023-03-07-at-14_45_44
whatsapp-image-2023-03-07-at-14_45_431
whatsapp-image-2023-03-07-at-14_45_432
whatsapp-image-2023-03-07-at-14_45_442
whatsapp-image-2023-03-07-at-14_47_56

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.