×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Zagrali w Chróstniku. Szachowi mistrzowie z Gminy Lubin

W świetlicy wiejskiej w Chróstniku spotkali się młodzi i nieco starsi mistrzowie gry w szachy. W trakcie turnieju wyłonili się najlepsi z najlepszych, a rywalizacja zorganizowana została w ramach projektu Gambit. Tego samego dnia odbył się również turniej Open w szachach błyskawicznych.

 

Walka o podium w turnieju była zacięta. Najlepsi zawodnicy w swoich kategoriach otrzymali statuetki i okolicznościowe smycze z figurami szachowymi. Dodatkowo wyróżniono najlepszych zawodników realizowanego w gminie przez ostatnich kilka miesięcy projektu ,,Gambit”. Za najlepiej rokujących uznano Martynę Andrysiak i Cypriana Bachusza. Oboje jako najlepsi zawodnicy z gminy Lubin otrzymali pamiątkowe figury szachowe wykonane w drewnie przez Tadeusza Kielana, wójta gminy Lubin.

Wyniki turnieju:
Kategoria do lat 8:

 1. Świerniak Tadeusz
 2. Bałdyga Paweł
 3. Kopp Julian
 4. Michalski Bernard
 5. Zalewska Nadia

Kategoria do lat 10

 1. Hałas Jan
 2. Andrysiak Martyna
 3. Brodacka Lena
 4. Witek Ignacy
 5. Wdowicz Marcel

Kategoria do lat 12

 1. Kiziulewicz Tymoteusz
 2. Bielak Filip
 3. Hałas Michał
 4. Kopp Antoni
 5. Kozłowski Jakub

Kategoria do lat 15

 1. Brodacki Marcel
 2. Szczepańska Jagoda
 3. Stefanowicz Piotr
 4. Cyrkot Igor
 5. Stąporek Bruno

Do turnieju szachów błyskawicznych zgłosiło się 10 zawodników, którzy rozegrali 9-rundowe zawody.

Kategoria open

 1. Singer Krystian
 2. Jach Zbigniew
 3. Nabzdyk Ireneusz
 4. Hałas Paweł
 5. Bachusz Cyprian
 6. Hałas Jan

Sędzią głównym zawodów był Józef Bałdyga. Nagrody i wyróżnienia w imieniu wójta gminy Lubin wręczyli kierownik referatu oświaty Barbara Tórz oraz Jerzy Tadla, gminny radny.

Projekt pn. „Gambit”- nauka gry w szachy dla dzieci i młodzieży z Gminy Lubin jest finansowany ze środków przekazanych z KGHM Polska Miedź.

 

Wybrane dla Ciebie

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.

Jesteś ważna – zbadaj się! Zachęcają panie do badań profilaktycznych

Powiat Lubiński po raz kolejny zachęca mieszkanki regionu do badania w kierunku wczesnego wykrycia raka piersi. Październik jest miesiącem świadomości raka piersi dlatego kolejne samorządy oraz instytucje apelują do kobiet – zbadajcie się!