×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Zajęcia z nordic walking dla sąsiadów Żelaznego Mostu

Ciekawą atrakcję dla mieszkańców gmin sąsiadujących ze zbiornikiem „Żelazny Most” przygotowało Stowarzyszenie Aktywni Zagłębia Miedziowego. Chętni będą mogli skorzystać z bezpłatnych zajęć z trenerami nordic walking.

„Sąsiedzi Żelaznego Mostu”” to projekt adresowany do mieszkańców trzech gmin sąsiadujących ze zbiornikiem odpadów poflotacyjnych. Chodzi o mieszkańców Rudnej, Grębocic i Polkowic.

– Wszystkie te samorządy wspierają naszą inicjatywę wspólnie z Fundacją Polska Miedź. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli trenować pod okiem profesjonalnych szkoleniowców całkowicie bezpłatnie – zapowiada Paweł Wechta ze Stowarzyszenia Aktywni Zagłębia Miedziowego.

Celem zajęć jest nauka prawidłowego, prozdrowotnego chodzenia z kijami Nordic Walking.

– Naszym zadaniem jest również zwiększenie świadomości społecznej o roli aktywności sportowo-rekreacyjnej dla utrzymania zdrowia i poprawy kondycji fizycznej. Chodzenie z kijami Nordic Walking ma najlepsze rezultaty przy regularnym uprawianiu najlepiej dwa, trzy razy w tygodniu bez względu na pogodę i pory roku. Należy ubrać się na sportowo, założyć wygodne buty typu adidasy z twardą podeszwą, ponieważ zajęcia będą odbywały się najczęściej na terenach leśnych i polnych ścieżkach – uprzedza trener Bogdan Grygorowicz.

W ramach projektu uczestnicy będą mogli trenować trzy razy w tygodniu. Pierwsze zajęcia zaplanowano już dzisiaj, 8 czerwca, o godz. 17.30 w Żelaznym Moście.

– Startujemy zawsze w świetlicach wiejskich w poszczególnych miejscowościach. Godziny rozpoczęcia treningów uzależniamy od rozkładów jazdy autobusów miejskich tak, aby wszyscy chętni mogli bezproblemowo i bezpłatnie dotrzeć na miejsce zbiórki i po treningu z powrotem do domu – tłumaczy Wechta.

Szczegółowy harmonogram zajęć z nordic walking:
Żelazny Most – 8.06 godz. 17.30;
Pieszkowice – 9.06 godz. 17. 40;
Dąbrowa – 10.06 godz. 17.40;
Tarnówek – 15.06 godz. 17.40;
Komorniki – 16.06 godz. 17.40;
Żelazny Most – 17.06 godz. 17.30.

 
plakat

Wybrane dla Ciebie

Rusza projekt EKO-Zdrowie. Bezpłatne zajęcia dla nordikowców

Spółka KGHM zaprasza wszystkich miłośników Nordic Walking na jesienną edycję zajęć. Akcja dedykowana jest dla osób po 35. roku życia. Udział w projekcie jest oczywiście bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona, dlatego radzimy się pospieszyć z zapisami.

Zapraszamy na II Bieg „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”

KGHM Polska Miedź oraz gminy: Rudna, Grębocice i Polkowice organizują w najbliższą sobotę tj. 24 września na stadionie w Rudnej, II Bieg i Marsz „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”. Biegi odbędą się na dystansach 21, 10 km, a na dystansie 5 km przewidziano zarówno bieg, jak i marsz Nordic Walking.

Nordikowcy z całego świata rywalizują u podnóża Szrenicy. ZDJĘCIA!

U podnóża Szrenicy w Szklarskiej Porębie trwają światowej mistrzostwa Nordic Walking – INWA Nordic Walking World Championships 2022. W rywalizacji udział bierze kilkuset zawodników i zawodniczek z kilkunastu krajów z całego globu. Wśród polskiej reprezentacji jest mocna ekipa z powiatu polkowickiego, głównie z Radwanic i Gaworzyc. Ale są także nordikowcy z Polkowic i Rudnej.

Nordikowcy na start. Mistrzostwa świata w Szklarskiej Porębie

Już dzisiaj w Szklarskiej Porębie rozpoczynają się mistrzostwa świata Nordic Walking. Zawody rozegrane zostaną przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę oraz przyległych trasach narciarskich w Szklarskiej Porębie. W mistrzostwach weźmie udział silna reprezentacja naszego regionu.

Legnicki OSiR zaprasza na mistrzostwa w Nordic Walking

Już 23 kwietnia wielbicieli marszu z kijkami zapraszamy do Legnicy na Otwarte Mistrzostwa w Nordic Walking. Start zaplanowano o godzinie 11 w parku Miejskim.

Zakończyli spacery z kijkami. Czas na odpoczynek

Przez całą wiosnę mieszkańcy Gminy Gaworzyce mieli doskonałą okazję do aktywnego spędzania czasu w ramach cyklu spotkań miłośników nordic walking. Co niedziele spacery były organizowane w Dalkowie. Teraz przyszedł czas na podsumowanie projektu.