×
*** Prezydent Lubina, Robert Raczyński był podsłuchiwany przez ABW. W tle są afery śmieciowe na terenie Dolnego Śląska ***

Zakończyli spacery z kijkami. Czas na odpoczynek

Przez całą wiosnę mieszkańcy Gminy Gaworzyce mieli doskonałą okazję do aktywnego spędzania czasu w ramach cyklu spotkań miłośników nordic walking. Co niedziele spacery były organizowane w Dalkowie. Teraz przyszedł czas na podsumowanie projektu.

Ciekawa forma spędzania czasu wolnego, aktywność fizyczna, możliwość poznania nowych ludzi – z takich projektów płyną same pozytywy. A jeśli dodamy do tego piękno Wzgórz Dalkowskich, to nie pozostaje nic innego jak czekać na kolejną edycję.

Uczestnicy projektu poznali prawidłowa technikę chodzenia z kijkami dzięki radom instruktorów ze Stowarzyszenia Aktywni Zagłębia Miedziowego, którzy nie tylko pokazali jak nordic walking może pozytywnie wpłynąć na naszą formę, ale również motywowali do walki o kolejne kilometry. Łatwo nie było, ale za to na końcu trasy satysfakcja była znacznie większa.

Po ostatnim wiosennym spacerze uczestnicy marszu z kijkami spotkali się jeszcze na przy ognisku. Nie zabrakło pieczonych kiełbasek, rozmów i dyplomów uznania dla najwytrwalszych.

Zadanie sfinansowano ze środków budżetu gminy Gaworzyce w ramach działań profilaktycznych Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

Wybrane dla Ciebie

Rusza projekt EKO-Zdrowie. Bezpłatne zajęcia dla nordikowców

Spółka KGHM zaprasza wszystkich miłośników Nordic Walking na jesienną edycję zajęć. Akcja dedykowana jest dla osób po 35. roku życia. Udział w projekcie jest oczywiście bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona, dlatego radzimy się pospieszyć z zapisami.

Zapraszamy na II Bieg „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”

KGHM Polska Miedź oraz gminy: Rudna, Grębocice i Polkowice organizują w najbliższą sobotę tj. 24 września na stadionie w Rudnej, II Bieg i Marsz „Sąsiedzi Żelaznego Mostu”. Biegi odbędą się na dystansach 21, 10 km, a na dystansie 5 km przewidziano zarówno bieg, jak i marsz Nordic Walking.

Nordikowcy z całego świata rywalizują u podnóża Szrenicy. ZDJĘCIA!

U podnóża Szrenicy w Szklarskiej Porębie trwają światowej mistrzostwa Nordic Walking – INWA Nordic Walking World Championships 2022. W rywalizacji udział bierze kilkuset zawodników i zawodniczek z kilkunastu krajów z całego globu. Wśród polskiej reprezentacji jest mocna ekipa z powiatu polkowickiego, głównie z Radwanic i Gaworzyc. Ale są także nordikowcy z Polkowic i Rudnej.

Nordikowcy na start. Mistrzostwa świata w Szklarskiej Porębie

Już dzisiaj w Szklarskiej Porębie rozpoczynają się mistrzostwa świata Nordic Walking. Zawody rozegrane zostaną przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę oraz przyległych trasach narciarskich w Szklarskiej Porębie. W mistrzostwach weźmie udział silna reprezentacja naszego regionu.

Legnicki OSiR zaprasza na mistrzostwa w Nordic Walking

Już 23 kwietnia wielbicieli marszu z kijkami zapraszamy do Legnicy na Otwarte Mistrzostwa w Nordic Walking. Start zaplanowano o godzinie 11 w parku Miejskim.

Chcą poprawić bezpieczeństwo i komfort jazdy w kierunku Dalkowa

Władze powiatu polkowickiego wraz z gminą Gaworzyce przymierzają się do przebudowy drogi powiatowej w Dalkowie. To główna arteria prowadząca do tej miejscowości. W tej sprawie odbyło się spotkanie starosty polkowickiego z wójtem gminy, radnymi i przedstawicielami wsi sołeckich.

Rozmaitości

Akcja „nakrętkowa” dla Wiktora Andrejko. Chcą uzbierać 10 tysięcy

Stowarzyszenie Lubin 2006 rozpoczyna kolejną akcję „nakrętkową”, z której całkowity dochód zostanie przekazany na rehabilitację Wiktora Andrejko, ucznia II Liceum Ogólnokształcącego, cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni SMA. Organizatorzy i pomysłodawcy tego szczytnego przedsięwzięcia chcą uzbierać ze sprzedaży nakrętek 10 tysięcy złotych. Dają sobie czas do 15 marca.