Strona główna » Zamiast kota w transporterze wiozła narkotyki
Bogusław Szarek, Marcin Kaczanowski i Przemysław Darowski zostali nowymi członkami Rady Nadzorczej KGHM z wyboru załogi. Wszyscy są reprezentantami związku NSZZ Solidarność
Mundurowi ze Ścinawy zatrzymali 30-letnią kobietę, która przewoziła w swoim aucie narkotyki. Kiedy kierująca Citroenem kobieta zatrzymała się do kontroli drogowej policjanci wyczuli charakterystyczny zapach marihuany. 30-latka narkotyki przewoziła w… transporterze dla kota.
Zamiast kota 30-latka w transporterze przewoziła narkotyki. Teraz za to odpowie przed sądem. Może jej grozić kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci zatrzymali ją do kontroli drogowej ponieważ mieli podejrzenie, że może przewozić zabronione prawem substancje.
– Z samochodu 30-latki wydobywał się specyficzny zapach marihuany. Stróże prawa w trakcie przeszukania jej pojazdu, ujawnili dwa opakowania z zawartością suszu roślinnego, które znajdowały się w poszewce na poduszkę i umieszczone w transporterze dla zwierząt – powiedziała nam – powiedziała nam Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin. – Podejrzana została zatrzymana i trafiła do policyjnej celi. Zabezpieczone środki zostały zbadane i zważone przez technika kryminalistyki – wykazały cechy marihuany w ilości 500 porcji handlowych.
30-latka została doprowadzona do prokuratury. Usłyszała już zarzuty wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Za to przestępstwo kobiecie może grozić kara od 2 do 12 lat więzienia.
Wójt Gminy Rudna podpisał umowy na świadczenie dodatkowych usług zdrowotnych oraz usług diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej i nie obrazowej z Miedziowym Centrum Zdrowia S.A.
Władze Gminy Ścinawa zachęcają mieszkańców do wzięcia udziału w konkursie na nazwę powstającego żłobka. Placówka pomieści 40 maluchów do 3 roku życia. Dzieci znajdą tu opiekę, będą brały udział w zajęciach dostosowanych do wieku. W Ścinawie powstaje pierwszy w mieście żłobek. Teraz władze gminy zapraszają mieszkańców do zabawy i wymyślenia nazwy dla placówki. Swoje propozycje […]
Placówki oświatowe z terenu Gminy Lubin otrzymały nowoczesny sprzęt oraz zestawy do nauki zdalnej dla uczniów i nauczycieli. To efekt umowy, którą gmina podpisała z Ministerstwem Cyfryzacji w ramach unijnych pieniędzy. Do szkół trafiło w sumie 91 laptopów, 25 laptopów przeglądarkowych oraz 48 tabletów. Oprócz tego szkoły otrzymały łącznie 45 zestawów do nauczania zdalnego. W […]
Choć komisja wyborcza nie opublikowała jeszcze oficjalnego protokołu, to już wiadomo, że nowymi członkami Rady Nadzorczej spółki KGHM zostali Bogusław Szarek, Marcin Kaczanowski i Przemysław Darowski. Wszyscy reprezentują związek NSZZ Solidarność.
Legniccy policjanci zatrzymali cztery osoby. Trzy z nich – specjalizowały się we włamaniach i kradzieżach, a czwarta wpadła w ręce mundurowych z narkotykami. Zatrzymanych teraz spotka sprawiedliwość.
Czy wiesz, kiedy Twoi dziadkowie wykonywali ostatnie badania profilaktyczne? Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka warto potraktować to pytanie jako pretekst do rozmowy o zdrowiu i profilaktyce – szczególnie w wieku senioralnym.
Środek pola Miedzi Legnica zyskał solidne wzmocnienie. Do zespołu dołącza Erdal Rakip – sześciokrotny mistrz Szwecji, uczestnik Ligi Mistrzów oraz brązowy medalista mistrzostw świata do lat 17. Reprezentant Macedonii Północnej, posiadający również szwedzkie obywatelstwo, związał się z zielono-niebiesko-czerwonymi kontraktem do końca sezonu, z opcją przedłużenia o kolejny rok.
Krótko po północy, na rogu Kruczej i Sowiej na osiedlu Przylesie w Lubinie, zapaliła się laweta. Strażacy bardzo szybko poradzili sobie z ogniem. Pojazd został doszczętnie zniszczony.
Choć komisja wyborcza nie opublikowała jeszcze oficjalnego protokołu, to już wiadomo, że nowymi członkami Rady Nadzorczej spółki KGHM zostali Bogusław Szarek, Marcin Kaczanowski i Przemysław Darowski. Wszyscy reprezentują związek NSZZ Solidarność.