×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Zapowiada się ciekawy weekend w Polkowicach

Przegląd Twórczości Lokalnej, Rodzinne Polkowice czy zlot zabytkowych samochodów? Sporo się będzie działo w nadchodzący weekend w gminie Polkowice. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś miłego.

Zaczynamy już jutro, w piątek 24 maja, przed południem. Na scenie polkowickiego Amfiteatru od godziny 11. w ramach Przeglądu Twórczości Lokalnej występować będą najmłodsi polkowiczanie, reprezentujący placówki oświatowe oraz różne sekcje działające przy lokalnych szkołach, Ośrodku Pomocy Społecznej, jak i grupy warsztatowe z Centrum Kultury. Tego dnia występy potrwają do godziny 18.30, z przerwą między 13.00 a 15.00. Wisienką na torcie będzie koncert Centrum Uśmiechu, który rozpocznie się o 18.30. .

W tym samym czasie (w piątek 24 maja, w godz. 11.00-18.30) w polkowickim Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku (park miejski przy Amfiteatrze) odbywać się będą Rodzinne Polkowice – wydarzenie, podczas którego swoją ofertę dla mieszkańców prezentować będą różne organizacje i jednostki gminne.

W sobotę, 25 maja, na scenie polkowickiego Amfiteatru będą prezentować się kolejni artyści w ramach Przeglądu Twórczości Lokalnej. Podczas pierwszej części występów w godzinach 13.30-16.00 zaprezentują się: zespół Srebrne Nutki z DDP przy OPS w Polkowicach, sekcja wokalna PUTW oraz uczniowie Polkowickiego Towarzystwa Muzycznego, jak i Centrum Edukacji Muzycznej. Natomiast podczas drugiej części występów w godzinach 17.00-20.00 zaprezentują się: grupy taneczne z PUTW oraz z „Co nam w duszy gra”, a także dzieci z 2b z polkowickiej „dwójki”, uczestnicy Stowarzyszenia „Żyć godnie”, a także indywidualni artyści. Tegoroczny Przegląd Twórczości Lokalnej zwieńczy koncert Vix.N, który zaplanowano na godzinę 20.

Z kolei w niedzielę, 26 maja, do polkowickiego rynku zawitają zabytkowe pojazdy. Zlot potrwa od godz. 13. do 17.

MATERIAŁ PARTNERSKI

 
zlot pojazdów zabytkowych
PLAKAT Rodzinne Polkowice
Przegląd Twórczości Lokalnej 1
Przegląd Twórczości Lokalnej

Wybrane dla Ciebie

Mieszkańcy Niemstowa doczekają się „wypasionego” boiska sportowego

Wkrótce rozpocznie się budowa kolejnego, nowoczesnego boiska w gminie Lubin. W Niemstowie, przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę i tenisa ziemnego. Inwestycja będzie gotowa już we wrześniu br.

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.