×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Zapraszamy dziś do Polkowic na jubileuszowy Jarmark św. Sebastiana

Jeśli nie macie jeszcze planów na spędzenie niedzielnego popołudnia, zapraszamy w takim razie do Polkowic. W rynku zaplanowano bowiem V Jarmark świętego Sebastiana – patrona Polkowic. Bedą pokazy sokolników, koncert muzyki średniowiecznej, turniej rycerski o miecz świętego Sebastiana, pokazy walk wojów i liczne konkursy dla najmłodszych.

Kolorowe stragany wypełnią polkowicki rynek, a rycerze zmierzą się ze sobą widowiskowych turniejach.

– Kupcy, artyści oraz waleczni przybędą na uroczyste otwarcie Jarmarku o godzinie czternastej – zapowiadają organizatorzy wydarzenia z Centrum Kultury w Polkowicach. -Godzinę wcześniej, w kościele pw. św. Michała Archanioła, odprawiona zostanie msza św. w intencji mieszkańców za wstawiennictwem św. Sebastiana, patrona miasta. Po części oficjalnej, rozpocznie się wyjątkowa podróż w czasie. W programie jest wiele atrakcji, między innymi: pokaz sokolników (z historią tych szlachetnych ptaków drapieżnych, ich znaczeniu w kulturze średniowiecza oraz technikach szkolenia i polowania), turniej o miecz św. Sebastiana, pokaz grupy sarmackiej: rodem z 1620 roku (piękne, historyczne stroje i spora dawka historycznej wiedzy o szlachcie zamieszkującej tereny Rzeczpospolitej, koncert muzyki średniowiecznej oraz Teatr Ognia.

Wśród drewnianych straganów wypełnionych kolorowymi materiałami, przyprawami i rękodziełami, będą też smakołyki. Na rynku powstanie też osada rycerska, gdzie można będzie przymierzyć zbroję, będą kramy kupieckie z jadłem i rękodziełem rzemieślników przyuczających do zawodu oraz wystawców ptaków: nie tylko sokołów. Ciekawie zapowiadają się kreatywne, średniowieczne warsztaty.

Zapraszamy więc dziś do Polkowic.

 
j1

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.