×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Zapraszamy na Palinockę w Krainie Dziadoszan!

Trwają ostatnie przygotowania do wyjątkowej imprezy na terenach rekreacyjnych w Obiszowie w Gminie Grębocice. Palinocka w Krainie Dziadoszan już 29 czerwca! Nie może was zabraknąć!

Szykuje się doskonały dzień z muzyką i w świetnej atmosferze, a to wszystko w miejscu niemal idealnym – na terenach rekreacyjnych w Obiszowie. Już 29 czerwca wszystkich mieszkańców regionu zapraszamy do wspólnej zabawy!

Palinocka w Krainie Dziadoszan wystartuje punktualnie o godzinie 12. Na uczestników zabawy czekać będą koncerty. Na scenie zaprezentują się: Roderyk, Echo Rodu, Magia Folkloru, Michał Szczygieł, Surtarang i Ravelab DJ Set. A to jeszcze nie wszystko bo organizatorzy nie chcieli za jednym razem odkrywać wszystkich kart!

Oczywiście koncerty to tylko część zaplanowanych na ten dzień atrakcji. Będą też warsztaty twórcze, podczas których odkryjesz swoje artystyczne talenty. Poznacie tradycyjne rytuały i obrzędy, które połączą uczestników z naturą. A jeśli zabraknie wam nieco sił do dalszej zabawy to i pokrzepić się będzie czym n stanowiskach z przeróżnymi smakołykami.

Oczywiście przy takiej okazji nie zabraknie też stoisk z rękodziełem, przygotowanym przez lokalnych artystów na tę wyjątkową okazję! Zaplanowano też rozmieszczenie strefy twórczej, strefy relaksu, wystawców, gastronomii i animacji dla najmłodszych. Dla przyjezdnych będzie dostępne bezpłatne pole namiotowe. Wstęp na imprezę darmowy.

 
443820715_864307412406971_6070235429472387474_n

Wybrane dla Ciebie

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Delegacja powiatu legnickiego na 35-leciu Towarzystwa Miłośników Lwowa

Reprezentacja powiatu legnickiego gościła w Tarnowie podczas uroczystych obchodów dostojnego jubileuszu, 35-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. 

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.