×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Zapraszamy na święto plonów do Radwanic

Sierpień i wrzesień do czas dziękowania za tegoroczne zbiory żniwne. Już za niespełna tydzień, w sobotę, 20 sierpnia, za plony podziękują rolnicy, ogrodnicy i sadownicy z gminy Radwanice. Gminne dożynki odbędą się w parku.

Dożynki to najważniejsze święto dla wszystkich, którzy związani są z ziemią i jej plonami. Jest to pora pełna radości i dumy z dobrze wykonanej pracy oraz czas, gdy ludzie wsi mogą odpocząć i pomyśleć o przyjemnościach. Rolnicy z gminy Radwanice będą świętować jako jedni z pierwszych w naszym regionie. Oprócz rolników, za plony dziękować będą również ogrodnicy, pszczelarze, sadownicy.

Rolnicze święto w gminie Radwanice rozpocznie się w sobotę, 20 sierpnia, tradycyjną mszą świętą dożynkową w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Radwanicach o godz. 14. Po zakończeniu nabożeństwa, barwny korowód dożynkowy przejdzie do parku, gdzie zaplanowano główne uroczystości.

Na scenie wystąpią m.in. Frajda, Magia Folkloru, Biesiada Show, Za-No-ZA oraz Long&Junior. Dożynkową imprezę zakończy wspólna dyskoteka pod chmurką z DJ Mateuszem Żytą.

 
dozynkiradwanice

Wybrane dla Ciebie

Podziękowano za tegoroczne plony. Gminne dożynki w Suchej Górnej

Dziękowanie za tegoroczne plony w naszym regionie powoli dobiega końca. Wczoraj swoje święto mieli rolnicy, ogrodnicy, sadownicy i pszczelarze z gminy Polkowice. Uroczystości odbyły się w Suchej Górnej.

Zapraszamy na gminne dożynki do Suchej Górnej

Już w najbliższą niedzielę, 11 września, zapraszamy na gminne dożynki Polkowic do Suchej Górnej. Będzie tradycyjny korowód dożynkowy i ceremoniały związane ze świętem plonów. Przy okazji, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa zaplanowano edukacyjną grę terenową.

Ogromne poświęcenie sołectwa Zabiele. Takich dożynek dawno nie było!

Gospodarzem tegorocznych dożynek gminy Kotla było sołectwo Zabiele. Mieszkańcy tej wsi wykazali się niezwykłą inwencją twórczą, dekorując na tę okoliczność swoją wieś. Władze gminy były pod ogromnym wrażeniem poświęcenia i zaangażowania mieszkańców Zabiela w przygotowaniach do organizacji święta plonów.

Powiatowe dożynki w Grodowcu. Rolnicy podziękują za plony

Już dzisiaj zapraszamy do Grodowca na dożynki powiatu polkowickiego. Władze starostwa oraz wszystkich gmin powiatu sprawiedliwie podzielą się z mieszkańcami chlebem. Nie zabraknie konkursu na najpiękniejszy dożynkowy wieniec, a na stoiskach będzie można skosztować wybornych, regionalnych przysmaków.

Dni gminy Rudna przeszły do historii. Deszcz nikomu nie przeszkadzał

Mimo nie najlepszej aury Dni Gminy Rudna przeszły do historii i cieszyły się sporym zainteresowaniem mieszkańców gminy i zaproszonych gości. Kulminacją Dni były dzisiejsze dożynki, podczas których zaprezentowano okazałe wieńce, podzielono się chlebem, a na deser zagrał znany zespół De Mono.

Święto plonów gminy Gaworzyce w uroczym parku w Dalkowie

W przepięknej scenerii pałacowego parku w Dalkowie zorganizowano dzisiaj dożynki gminy Gaworzyce. Mieszkańcy i zaproszeni goście mogli podziwiać efektowne wieńce dożynkowe i skosztować przeróżnych smakołyków i wyszukanych trunków przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich poszczególnych sołectw.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.