×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Zaproszenie na konferencję naukową „Odkrywcy polskiej miedzi”

Równo za tydzień, w środę, 14 czerwca, Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach będzie gościła uczestników konferencji naukowej: „Odkrywcy polskiej miedzi”. Spotkanie poświęcone będzie  przypomnieniu biografii prof. Józefa Zwierzyckiego, wybitnego geologa uważanego za współodkrywcę złóż miedzi w naszym regionie.

Polkowicka uczelnia zaprasza i zachęca do udziału w tej konferencji przede wszystkim swoich studentów, ale także wszystkich mieszkańców regionu. Wstęp na konferencję będzie bezpłatny, ale trzeba się zapisać. Zgłoszenia należy wysłać na adres: [email protected] w terminie do 7 czerwca br.

Partnerami uczelni w tym wydarzeniu są spółka KGHM oraz Uniwersytet Wrocławski, natomiast patronat honorowy objęli Tomasz Zdzikot, prezes zarządu KGHM Polska Miedź, Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic, prof. dr hab. Robert Olkiewicz, rektor UWr oraz gospodarz konferencji – dr Tadeusz Kierzyk, prof. UJW, rektor UJW.

Program konferencji:

8:00-9:00 – rejestracja uczestników;

9:00-9:45 – otwarcie konferencji;

9:45-10:45 – wystąpienia prelegentów;

10:45-11:15 – przerwa kawowa;

11:15-12:30 – wystąpienia prelegentów;

12:30-13:30 – obiad;

13:30-15:00 – wystąpienia prelegentów;

15:00 – dyskusja i zamknięcie konferencji.

 
konferencja

Wybrane dla Ciebie

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.

Jesteś ważna – zbadaj się! Zachęcają panie do badań profilaktycznych

Powiat Lubiński po raz kolejny zachęca mieszkanki regionu do badania w kierunku wczesnego wykrycia raka piersi. Październik jest miesiącem świadomości raka piersi dlatego kolejne samorządy oraz instytucje apelują do kobiet – zbadajcie się!