×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Zaproszenie na webinarium o ochronie własności intelektualnej

Na kolejne ciekawe webinarium zaprasza Związek Pracodawców Polska Miedź. Już w najbliższą środę, 12 czerwca, eksperci z Kancelarii WPW Wołczek, Proksa & Wspólnicy opowiedzą o ochronie praw własności intelektualnej, dbaniu o prawa autorskie i przestrzeganiu znaków towarowych. 

W dobie dynamicznego rozwoju technologicznego ochrona praw własności intelektualnej nabiera szczególnego znaczenia. Prawa autorskie, know-how, patenty oraz znaki towarowe stanowią kluczowe składniki majątku przedsiębiorstw i nierzadko decydują o pozycji rynkowej spółki. Wdrożenie odpowiednich procedur i strategii związanych z ochroną praw własności intelektualnej powinno stać się priorytetowym zadaniem każdego nowoczesnego przedsiębiorstwa.

Związek Pracodawców Polska Miedź zaprasza więc swoich zrzeszonych członków na interesujące webinarium, podczas którego eksperci z kancelarii WPW Wołczek, Proksa & Wspólnicy: Bartłomiej Figiel oraz Marita Wojtczak – Kowalczyk odpowiedzą na kluczowe i nurtujące pytania: jakie są najważniejsze aspekty prawne ochrony własności intelektualnej w przedsiębiorstwie, w jaki sposób zabezpieczyć prawa własności intelektualnej w organizacji oraz jak sankcjonować ich naruszenia, jakie są najczęstsze błędy popełniane przez przedsiębiorców w zakresie ochrony praw własności intelektualnej?

Webinarium odbędzie się 12 czerwca w godzinach między 10. a 11.30 za pośrednictwem platformy ClickMeeting.

FORMULARZ REJESTROWY.

Udział w webinarium jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Wybrane dla Ciebie

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Delegacja powiatu legnickiego na 35-leciu Towarzystwa Miłośników Lwowa

Reprezentacja powiatu legnickiego gościła w Tarnowie podczas uroczystych obchodów dostojnego jubileuszu, 35-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. 

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.