×
*** Wroclawski sąd utrzymał w mocy decyzję sądu I instancji w sprawe słów Donalnda Tuska, który stwierdził, że Bezpartyjni Samorządowcy to "przystawka PiS" i "pomocnicy Kaczyńskiego" ***

Zaproszenie na wyjątkowe wydarzenie w polkowickim amfiteatrze

Jeśli nie macie jeszcze zaplanowanego popołudnia, to warto wybrać się do polkowickiego amfiteatru. Dzisiaj bowiem na scenie wystąpi Ludowy Zespół Tańca „Barwinok” z Winnicy na Ukrainie. Młodzi artyści koncertują po krajach Europy Zachodniej, by wspomóc walczących na froncie żołnierzy ukraińskich. Przy okazji apelują o pokój na świecie. 

„Barwinok” to jeden z najlepszych zespołów ludowych na Ukrainie. W większości tworzą go bardzo młodzi ludzie. Zespół powstał w 1984r. w Winnicy na Podolu. Został założony przez wybitnego choreografa i pedagoga, Piotra Bojko. Młodzi artyści prezentują ukraińską twórczość ludową, grają na wielu instrumentach, tańczą i śpiewają. Perfekcyjnie zaplanowane układy choreograficzne i piękne stroje sprawiają, że każdy występ jest niepowtarzalnym widowiskiem. Na scenie pojawia się jednocześnie nawet kilkadziesiąt osób.

-Kiedy wybuchła wojna, młodzi artyści postanowili wspomóc walczących na froncie żołnierzy. Wyruszyli w wielokilometrową trasę przez Polskę, Niemcy i Francję z koncertami, podczas których kwestują na rzecz ukraińskiej armii i apelują o pokój na całym świecie – wspomina Grażyna Orłowska-Sondej, prezes Fundacji „Studio Wschód”.

Zapraszamy wszystkich chętnych na te wyjątkowe wydarzenie artystyczne. Początek koncertu w polkowickim Amfiteatrze dziś o godz. 18.

-Serdecznie zapraszam na to szczególne wydarzenie. Jego wyjątkowość polega nie tylko na tym, że czekają nas niezapomniane doznania muzyczne. To będzie także hołd oddany wszystkim tym, którzy dzisiaj na wschodzie Ukrainy walczą o wolność tego kraju. Podczas tego koncertu będziemy mogli także wesprzeć naszych ukraińskich sąsiadów poprzez udział w zbiórce datków na rzecz ofiar wojny w Ukrainie. Wymaga tego nasze poczucie braterstwa i szczególne wśród Polaków podejście do narodu ukraińskiego, nacechowane życzliwością i otwartością serca – zachęca do udziału burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

MATERIAŁ SPONSOROWANY 

 

Wybrane dla Ciebie

Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Jana Traczyka

Mieszkańców Polkowic i okolic zapraszamy dzisiaj na wyjątkowy koncert kolęd i pastorałek. W kościele św. Michała Archanioła w Polkowicach zaśpiewa Jan Traczyk – gwiazda polskich teatrów muzycznych – Studio Buffo czy Romy. Bilety rozprowadza Centrum Kultury.

Wyjątkowy i poruszający koncert muzyki sakralnej w Chojnowie

To było niesamowite wydarzenie muzyczne. W niedzielę w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie zorganizowano II koncert organowy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Letnich Koncertów Organowych. Patronat nad całym przedsięwzięciem objął powiat legnicki.

Polkowicki Festiwal Ziemi – kolorowo, gwarnie i ekologicznie

To były dwa intensywne dni, pełne warsztatów, występów artystycznych i zabaw edukacyjnych. W amfiteatrze i na osiedlu Polanka zorganizowano Polkowicki Festiwal Ziemi. Było hucznie, kolorowo, a przede wszystkim ekologicznie.

Polkowicki Festiwal Ziemi w amfiteatrze i na Polance

Już dzisiaj w Polkowicach rozpocznie się Festiwal Ziemi. Imprezę rozłożono na dwa dni, a wszystkie wydarzenia zaplanowano w amfiteatrze i na terenach rekreacyjnych Polanka.

Wielki koncert charytatywny „STOP wojnie” już dziś w Osieku

Jeśli ktoś jeszcze nie ma pomysłu na spędzenie niedzielnego popołudnia, być może wybierze się do Osieka, a dokładniej do folwarku. Właśnie tam odbędzie się dziś wielki koncert charytatywny na rzecz uchodźców z Ukrainy. Na scenie zagrają lokalne zespoły i artyści, a gwiazdą będzie znana formacja Farben Lehre.

Tężnia solankowa receptą na dolegliwości układu oddechowego

W Centralnym Parku Zabaw i Wypoczynku w Polkowicach stanęła już tężnia solankowa. Mogą korzystać z niej wszyscy mieszkańcy, a w szczególności ci, którzy borykają się z chorobami tarczycy czy przewlekłymi stanami zapalnymi układu oddechowego.