×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Zastępca szefa dolnośląskiej ARiMR kandydatem do Rady Nadzorczej KGHM

W najbliższy piątek, 7 października, w siedzibie spółki KGHM Polska Miedź odbędzie się nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy. Porządek obrad nie jest obszerny, a głównym punktem jest powołanie nowego członka Rady Nadzorczej miedziowej spółki.

NWZA zostało zwołane na wniosek zarządu spółki KGHM. Porządek obrad posiedzenia zawiera kilka punktów, z których najważniejszym są zmiany w składzie osobowym Rady Nadzorczej KGHM. Wczoraj do spółki wpłynęła informacja od Otwartego Funduszu Emerytalnego PZU „Złota Jesień” o zamiarze zgłoszenia na piątkowym walnym posiedzeniu kandydatury Marka Wojtkowa na członka Rady Nadzorczej KGHM. Zainteresowany wyraził już zgodę na kandydowanie.

Marek Wojtków jest absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu na wydziale zarządzania i informatyki. Specjalizował się w cybernetyce ekonomicznej, przetwarzaniu danych i rachunkowości. Ukończył studia podyplomowe w zakresie BHP na legnickiej PWSZ, w kieszeni ma też dyplom MBA zdobyty w warszawskiej Szkole Głównej Menadżerskiej Collegium Humanum.

Karierę zawodową zaczynał jeszcze w latach 80. w Jaworskich Zakładach Chemii Gospodarczej POLLENA, później prowadził własną działalność gospodarczą. Następnie był szefem działu logistyki w Grupie ADEO Polska i kierownikiem biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Od marca 2019r. do dzisiaj pełni funkcję zastępcy dyrektora dolnośląskiego oddziału ARiMR.

 

 

Wybrane dla Ciebie

Górnicy testują pod ziemią nowatorską kamizelkę chłodzącą

To może być istna rewolucja. Spółka KGHM testuje nowatorską kamizelkę chłodzącą, którą wykorzystywać będą górnicy w kopalniach Polskiej Miedzi. Prototyp przygotowali specjaliści z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy oraz naukowcy z Państwowego Instytutu Badawczego z Katedrą Mikroelektroniki i Technik Informatycznych Politechniki Łódzkiej.

Programiści, informatycy, graficy stanęli w szranki – Hackathon KGHM

Zarząd spółki KGHM nagrodził i wyróżnił laureatów hackathon CuValley Hack. Była to już trzecia edycja tego wydarzenia, które przyciągnęło w tym roku rekordową liczbę uczestników. Imprezę wspólnie przygotowali i zorganizowali KGHM Polska Miedź S.A. oraz KGHM Centrum Analityki. 

Wyjątkowa Gala Noworoczna KGHM. Pełen kościół publiczności

To był wyjątkowy i niesamowity wieczór. W kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie zorganizowano przepiękną Galę Noworoczną. Dla licznie przybyłych gości wystąpili Monika Borzym, Milena Lange, Alicja Węgorzewska, Sławek Uniatowski przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej pod batutą Tomasza Szymusia.

Zapraszamy na Galę Noworoczną KGHM! Muzyczna sobota

Mieszkańcom regionu zagłębia miedziowego przypominamy o wyjątkowej Gali Noworocznej organizowanej przez spółkę KGHM Polska Miedź. Już dzisiaj, w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie, publiczność wysłucha przepięknych utworów świątecznych w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Podwyżka o ponad 13 procent, jednorazowa nagroda za pół roku

Podwyżka wynagrodzenia zasadniczego o 13,2 procent, wypłata jednorazowej nagrody w wysokości 2 tysięcy złotych i przeszeregowanie ponad 20 procent załogi – takie są ustalenia negocjacji płacowych, które przy wspólnym stole wypracowali przedstawiciele zarządu KGHM i delegacje poszczególnych central związkowych działających przy Polskiej Miedzi.

Zapraszamy na Galę Noworoczną KGHM. Plejada muzycznych gwiazd

Mieszkańcom regionu zagłębia miedziowego przypominamy o wyjątkowej Gali Noworocznej organizowanej przez spółkę KGHM Polska Miedź. W najbliższą sobotę w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Lubinie, publiczność wysłucha przepięknych utworów świątecznych w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej. 

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.