×
*** Prezydent Lubina, Robert Raczyński był podsłuchiwany przez ABW. W tle są afery śmieciowe na terenie Dolnego Śląska ***

Zima powróciła z przytupem. Trudne warunki na drogach

Prognozy synoptyków sprawdziły się w stu procentach. W całym regionie zagłębia miedziowego od rana pada śnieg. Opadom będzie towarzyszył silny wiatr wiejący do 60 km/h. Na drogach panują trudne warunki do jazdy, dlatego kierowcy – uważajcie na siebie!

Na dzisiaj Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia. Na terenie całego kraju będzie intensywnie padać. Opadom śniegu towarzyszyć będzie wiatr osiągający w porywach nawet 60 km/h. Ostrzeżenie meteorologiczne będzie obowiązywać co najmniej do godz. 21.

Z powodu wiejącego wiatru na drogach mogą tworzyć się zawieje i zamiecie śnieżne, dlatego kierowcy muszą mieć się na baczności.

 
zima2
zima1

Wybrane dla Ciebie

Trudne warunki na drogach. Jest ślisko i niebezpiecznie

W całym regionie panują trudne warunki na drogach. Ciągłe opady śniegu spowodowały, że w wielu miejscach jest bardzo ślisko. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność. Uważajmy na siebie.

Polkowice gotowe na odparcie pierwszego ataku zimy

Czy pierwsze opady śniegu z deszczem zapowiadają rychłe nadejście zimy? Władze Polkowic już są przygotowane na taki scenariusz. Przy okazji przypominają zarządcom i administratorom budynków o obowiązku zimowego utrzymania posesji.

To była ciężka i długa zima

Służby drogowe w Polkowicach podsumowały tegoroczną „Akcję zima”. W ciągu całego okresu, pługopiaskarki pokonały prawie 7 tysięcy kilometrów – tylko w obrębie granic miasta. – To była trudna zima dla służb zajmujących się utrzymaniem dróg – przyznaje Marzena Olejnik z polkowickiego ratusza.

Jak Polkowice walczą z atakiem zimy. Norma wyrobiona ponad stan

W ciągu zaledwie dwóch dni służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg w gminie Polkowice, przejechały ponad tysiąc kilometrów, zużyły ponad 100 ton soli i wysypały 70 ton piasku. To trzykrotnie więcej sił i środków, niż wykorzystano w całym grudniu i połowę tego, co wydano w styczniu.

Wciąż będzie padać w całym regionie

Pogoda iście zimowa. Za oknami biało. Na drogach koszmarnie – takie warunki utrzymają się jeszcze w ciągu najbliższych godzin.

Paraliż na Hutniczej. Tir utknął w śniegu, policja wezwała pługi

Kilkadziesiąt minut trwały utrudnienia na skrzyżowaniu Hutniczej z Al. Kaczyńskiego w Lubinie. Droga była całkowicie zasypana śniegiem. Dopiero policja wezwała służby drogowe, by odśnieżyły ten fragment jezdni. Apelujemy do wszystkich kierowców o ostrożną i bezpieczną jazdę, bo w mieście wciąż jeździ się ciężko.

Rozmaitości

Akcja „nakrętkowa” dla Wiktora Andrejko. Chcą uzbierać 10 tysięcy

Stowarzyszenie Lubin 2006 rozpoczyna kolejną akcję „nakrętkową”, z której całkowity dochód zostanie przekazany na rehabilitację Wiktora Andrejko, ucznia II Liceum Ogólnokształcącego, cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni SMA. Organizatorzy i pomysłodawcy tego szczytnego przedsięwzięcia chcą uzbierać ze sprzedaży nakrętek 10 tysięcy złotych. Dają sobie czas do 15 marca.