×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Zimowe remonty klatek w zasobach SM Cuprum

Po Nowym Roku rozpoczną się pierwsze remonty klatek schodowych w blokach znajdujących się w zasobach Spółdzielni Mieszkaniowej Cuprum w Polkowicach. Spółdzielnia przygotowuje się do przetargu a remonty obejmą klatki w bloku przy ulicy Skalników 22-28.

– Te powierzchnie zdecydowanie wymagają remontu. Oprócz malowania wymienimy pochwyty, zamontujemy plafony ledowe z czujkami zmierzchu i ruchu – mówi Krzysztof Nester, prezes SM CUPRUM.

Remonty przejdą też cztery wieżowce, w których spółdzielnia niedawno przeprowadziła nawadnianie pionów wodą służącą do gaszenia pożarów. Są to wysokie bloki przy ulicy Miedzianej oraz
Sztygarskiej 15-17. Tam będą naprawiane ubytki na klatkach schodowych oraz odświeżone ściany tam, gdzie jest to potrzebne. Położone zostaną też nowe płytki przy windach na parterze, zejściach do piwnic.

– Takie remonty klatek zawsze robimy w miesiącach zimowych. Wtedy, kiedy nie prowadzimy zbytnio remontów na zewnątrz ze względu na warunki atmosferyczne. Zatem środki z funduszu remontowego przeznaczamy właśnie na prace wewnątrz naszych zasobów – wyjaśnia prezes Nester.

Kolejność prowadzenia remontów zależy od wykonawcy. Spółdzielnia zawsze jednak wprowadza zapis w umowie, że remont w danej klatce, powinien zakończyć się w terminie 30 dni od jego rozpoczęcia.

– Apeluję o cierpliwość i zwracanie uwagi na różne informacje, że coś jest świeżo pomalowane. W krótkim czasie jednak poprawimy komfort życia mieszkańców tych bloków i to się liczy – mówi szef polkowickiej spółdzielni.

Edyta Drzymała/polkowice.eu

MATERIAŁ PARTNERSKI

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.