×
*** Prokurator został wezwany do Rudnej. Na terenie ogródków działkowym najprawdopodobniej znaleziono ciało kobiety. Czynności policyjne trwają ***

Znów przejadą na rowerach przez Lubin

Już 25 września zapraszamy mieszkańców Lubina na wspólne świętowanie dnia bez samochodu. Tradycyjnie spotykamy się w Rynku i zabieramy rowery!

 

Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie zachęca wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w „Zwykłym – Niezwykłym” Przejeździe Rowerowym przez miasto. Jest on co roku organizowany w Lubinie z okazji obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu i Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu przypadającego w dniach od 16 do 22 września.

Każdy kto chce przejechać się rowerem, a do tego zgarnąć pamiątkową koszulkę powinien tego dnia pojawić się na rynku już o godzinie 13. Koszulki przewidziano dla pierwszych 900 osób. Start zaplanowany jest na godz. 14:00.

Trasa przejazdu odbędzie się następującymi ulicami: Rynek, Mieszka I, Al. Niepodległości, Paderewskiego, Sikorskiego, Odrodzenia, Kolejowa, 1 – Maja, M. Skłodowskiej – Curie, Kościuszki, Kilińskiego, Mieszka I, Rynek.

Program imprezy:

  • 13.00 przybycie uczestników do Rynku – wręczenie okazjonalnych koszulek,
  • 14.00 start uczestników ulicami miasta Lubina,
  • 14.45 powrót uczestników przejazdu – loteria fantowa losowanie nagród,
  • 15.15 zakończenie imprezy.
 
44588

Wybrane dla Ciebie

Dzień bez Samochodu. Przesiądźmy się z czterech na dwa kółka

Dziś przypada Europejski Dzień bez Samochodu. Z tej okazji, każdy interesant, który pojawi się dziś w starostwie powiatowym w Polkowicach każdym innym środkiem lokomocji, niż samochód, otrzyma od pracowników drobny upominek. 

Dzisiaj ruszają zapisy na Uniwersytet Senioralny w Lubinie!

Właśnie ruszyły zapisy na zajęcia w ramach Uniwersytetu Senioralnego w roku akademickim 2022/2023. Warto pamiętać, że udział w nich jest bezpłatny.

Hala „na zakręcie” w Lubinie doczekała się remontu

Pół roku potrwa remont hali sportowej przy ulicy Komisji Edukacji Narodowej w Lubinie. Budynek należy do Regionalnego Centrum Sportowego i po latach doczekał się termomodernizacji.

Od przedszkola po olimpijskie koła z Natalią Czerwonką

Zdrowa rywalizacja, aktywny wypoczynek i doskonała zabawa – Natalia Czerwonka i prowadzone przez nią Stowarzyszenie Akademia Sportowego Rozwoju zaprosiła dzieci i młodzież z Lubina na zawody – „Od przedszkola po olimpijskie koła”.

Sportowe lato w Lubinie. Rusza akcja RCS

Już w najbliższy poniedziałek, 4 lipca ruszają zajęcia organizowanie przez Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie. Dzieci i młodzież mogą spędzić aktywnie czas na basenach, kręgielni czy rozgrywając mecze.

4-klasistom z Lubina rozdali kaski rowerowe (ZDJĘCIA)

Tradycji stało się zadość. Na lubińskim rynku z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas czwartych otrzymali kaski rowerowe.

Sport

Przygotuj się solidnie do Biegu Barbórkowego. Dzisiaj kolejny trening

Planujesz start w Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą? Chcesz przygotować się pod fachowym okiem profesjonalistów? Nic bardziej trudnego. Przyjdź dzisiaj do Parku Leśnego w Lubinie i weź udział w kolejnych zajęciach przygotowujących do udziału w Biegu Barbórkowym.