×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Zobaczcie kości mamuta na wystawie w lubińskim ZOO

Szczątki mamutów, jelenia olbrzymiego i nosorożca włochatego możecie zobaczyć w lubińskim ZOO. Na wystawie prezentowanej w Inkubatorze Przedsiębiorczości możecie zboczyć nie tylko kości mamuta, ale usłyszeć również dźwięki, jakie mógł wydawać.

Skamieniałości pozwalają naukowcom zbadać zwierzęta, które przed laty chodziły po Ziemi. Jednymi z tych, których już nie zobaczymy na własne oczy są mamuty – ogromne włochate wyglądające jak słonie z grubym futrem. Teraz możemy jednak zobaczyć ich kości.

– W Inkubatorze Przedsiębiorczości możemy obejrzeć wystawę kości zwierząt z epoki plejstocenu. Są tu na przykład kości mamuta. Nie są to skamieniałości, te kości są jeszcze „za młode” by były skamieniałościami – powiedziała nam Agata Bończak, dyrektora lubińskiego ZOO. – Oprócz tego w naszym parku mamy Szlak Zwierząt Wymarłych i tam możemy zobaczyć figurę między innymi mamuta, tygrysa szablozębnego czy jelenia olbrzymiego.

Kości i skamieniałe drzewo z gatunku cypryśników pochodzi z prywatnej kolekcji Krzysztofa Malary. Oprócz mamuta zobaczymy szczątki nosorożca włochatego, smilodona, hieny jaskiniowej, niedźwiedzia jaskiniowego i wiele innych.
Miłośnicy epoki lodowcowej mogą odwiedzić wystawę do końca czerwca. Wstęp jest darmowy.

 

Wybrane dla Ciebie

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.