×
*** Do Barbórki zostało jeszcze kilka dni, ale górnicza brać już świętuje w całym zagłębiu miedziowym! ***

Związek Pracodawców podsumował V edycję programu mentoringowego

Związek Pracodawców Polska Miedź podsumował jubileuszową, piątą edycję programu mentoringowego i jednocześnie rozpoczął szóstą edycję. Uczestnicy spotkania wysłuchali też inspirującego wykładu dr Agnieszki Taurogińskiej – Stich pt. „Świat wartości lidera w praktyce – sprawdzianem wielkości przywództwa w organizacji”. 

W piątej edycji programu mentoringowego wzięło udział kilkadziesiąt osób z całego regionu. W czasie spotkania podsumowano dotychczasowe dokonania jubileuszowej edycji. Uczestnicy wysłuchali też ciekawego wykładu dr Agnieszki Taurogińskiej – doświadczonego nauczyciela akademickiego, trenerki kształtowania kompetencji przywódczych w bezpieczeństwie militarnym, edukacji oraz biznesie.

A jakie były opinie uczestników piątej edycji?

-W kwestii obaw – zadane pytania w moim przypadku były trochę z „boku”, gdyż takowych w ogóle nie miałam. Może dlatego, że miałam gotowość i determinację na przejście tego procesu. Jedyne czego się obawiałam, to czy z przydzielonym mentorem będzie tzw. flo. A było! Niezwykle wartościowa klarowna relacja, która już przeradza się w prywatną. Wspaniała osobowość. Mam niedosyt… Chapeau bas dla pomysłodawcy, realizatora i osób współtworzących program – zauważa jedna z uczestniczek tego programu.

I kolejna opinia:

-Jedyne co mogłabym zasugerować, to aby przenigdy nie rezygnować z tego rodzaju programów. Przez całe życie większość z nas stara się samodzielnie poszukiwać wiedzy, doskonalić się. Kształtujemy nasze środowisko zawodowe i prywatne w wyuczony przez nas sposób (trochę taka strefa komfortu), ale czy na pewno idę w dobrym kierunku? Śmiem twierdzić, że boimy się prosić o zweryfikowanie naszych umiejętności. Program Mentoringowy to szansa na prawdziwe rozwinięcie skrzydeł. To ważny i ciekawy program w regionie gdzie de facto brakuje liderów z prawdziwego zdarzenia – uważa kolejna z uczestniczek.

 

Wybrane dla Ciebie

Gospodarka obiegu zamkniętego panaceum na kryzys?

Kryzys energetyczny spowodował, że wszyscy zadajemy sobie pytania: jak wyeliminować marnotrawstwo i zmaksymalizować wykorzystanie surowców i energii? Jak dać drugie życie rzeczom, zamiast produkować odpady? O tym mowa będzie podczas konferencji „Gospodarka o obiegu zamkniętym – racjonalne gospodarowanie zasobami”, która odbędzie się w dniach 28-30 listopada w Racławicach. Można uczestniczyć w niej także online.

Konferencja samorządowców zagłębia miedziowego – podsumowanie

O aktualnej sytuacji samorządów, najtrudniejszych wyzwaniach, już dostępnych i planowanych instrumentach wsparcia inwestycji i rozwoju regionu, rozmawiano podczas dwudniowej konferencji zorganizowanej przez Związek Pracodawców Polska Miedź.

O problemach hydrologicznych, ochronie zabytków i dostawach węgla

Konferencja z udziałem samorządowców zagłębia miedziowego organizowana przez Związek Pracodawców Polska Miedź dobiegła końca. W drugiej, popołudniowej sesji, uczestnicy spotkania rozmawiali o problemach hydrologicznych oraz ochronie zabytków. Gościem specjalnym był wojewoda dolnośląski, Jarosław Obremski.

Jak wspierać rozwój małych ojczyzn? Konferencja samorządowców

Samorządowcy regionu zagłębia miedziowego biorą udział w konferencji ph: „Samorząd i jego otoczenie. Jak wspierać rozwój naszych małych ojczyzn”. Spotkanie odbywa się w hotelu Bornit w Szklarskiej Porębie, a organizatorem jest Związek Pracodawców Polska Miedź. 

Filozofia Kaizen w przedsiębiorstwie, czyli jak doskonalić zarządzanie

Czym jest filozofia Kaizen, jak najlepiej wdrożyć jej zasady w funkcjonowanie danego przedsiębiorstwa, co mówią właściciele firm, którzy odważyli się wdrożyć nowe procedury w zarządzaniu organizacją i zasobem ludzkim.

Uroczysta gala Związku Pracodawców Polska Miedź. ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Lokalni samorządowcy, przedstawiciele biznesu i organizacji pozarządowych, mentorzy i mistrzowie dialogu społecznego, specjaliści od CSR i kreowania wizerunku – wszyscy spotkali się dziś na uroczystej gali Związku Pracodawców Polska Miedź, by podsumować doroczną współpracę i działania. Kulminacyjnym momentem było wręczenie statuetek Asa Związku Pracodawców Polska Miedź.

Na sygnale

Poważne zderzenie dwóch pojazdów na skrzyżowaniu w Rudnej

Do poważnego zdarzenia doszło dzisiaj po południu na skrzyżowaniu Głogowskiej z ulicą Polną w Rudnej, tuż przy wyjeździe w kierunku Głogowa. Prawdopodobnie kierowca busa wymusił pierwszeństwo przejazdu i uderzył w prawidłowo jadące audi. Poszkodowany kierowca trafił do lubińskiego szpitala.