×
*** Zginął 41-letni operator samojezdnych maszyn górniczych pod ziemią. Spadły na niego skały. W KGHM ogłoszono trzydniową żałobę. ***

Zwierzyńska – Doskocz: Przed nami miesiące wytężonej pracy

17 maja nastąpiły zmiany w kierownictwie Związku Pracodawców Polska Miedź. Martę Wisłocką na stanowisku prezesa Związku zastąpiła Barbara Zwierzyńska – Doskocz. Zapraszamy na krótką rozmowę z nową prezes organizacji pracodawców polskiej miedzi.

-Wchodzi pani w nowy tryb swojej kariery zawodowej. Rozumiem, że zdążyła się już pani zapoznać z organizacją, strukturą i funkcjonowaniem Związku, którym pani obecnie zarządza. Jakie są pani pierwsze oceny?

-Drugie półrocze 2024 roku z pewnością będzie bardzo intensywnym okresem. Żyjemy w tak dynamicznych czasach, że trudno jest pewne rzeczy planować w długoletnim horyzoncie czasowym. Dużo rzeczy się zmienia, nie tylko w biznesie, ale w sprawach społecznych, gospodarce, politycznym i całym otoczeniu makroekonomicznym. Przed nami na pewno dynamiczne miesiące wytężonej pracy. Mamy dużo planów, nie skreślamy absolutnie żadnych pożytecznych działań, które od lat tutaj się odbywały. Filarem, fundamentem Związku jest zespół pracowników, którzy pracują tutaj już po kilkanaście a nawet kilkadziesiąt lat. Z takim zespołem można góry przenosić, więc na pewno będziemy wykorzystywać ich potencjał, wiedzę, kompetencje i niesamowite doświadczenie. Ich kapitał kontaktów i umiejętności są nie do przecenienia.

-Związek Pracodawców to nie tylko stricte praca legislacyjna, ale także kontakty z samorządami a przede wszystkim silna więź i partnerstwo z naszym największym pracodawcą na Dolnym Śląsku, którym jest spółka KGHM Polska Miedź S.A. Rozumiem, że będzie trzymać pani wszystko w ryzach, by nic po drodze nie uciekło.

-Zdecydowanie tak, myślę, że region mamy o ogromnym potencjale i jest tutaj dużo pracy dla takiej organizacji, jak nasz Związek i dla obszarów, które można łączyć. Bo przecież ani biznes, ani stowarzyszenia, czyli trzeci sektor, ani samorządy nie funkcjonują w oderwaniu jedni od drugich, więc tutaj będziemy nadal starać się łączyć to wszystko, by cały region rozwijał się w jak najlepszym kierunku.

-Dziękuję za rozmowę.

 
BZ

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie Kultur w Gminie Jerzmanowa! Zapraszamy!

Mieszkańców regionu zapraszamy do Jerzmanowej. Już w najbliższy weekend, a dokładniej w niedzielę 21 lipca, odbędzie się tam wyjątkowe wydarzenie – SPOTKANIE KULTUR! To pełna atrakcji impreza i koncerty ze specjalnie dobranym repertuarem. W tym roku na scenie wystąpią: Zespół NeoKlez, Jambo Africa, a gwiazdą wieczoru będzie ŁyDka gRubASa.

90. urodziny pani Marii Bachnik z Ustronia w Gminie Lubin

Kolejna z mieszkanek Gminy Lubin dołączyła do grona jubilatów, którzy świętowali swoje 90. urodziny. W lipcu z bliskimi świętowała Maria Bachnik. Z tej okazji odwiedzili ją przedstawiciele urzędu gminy – sołtys, ksiądz, sąsiedzi i wójt Tadeusz Kielan.

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.

Silnik motoparalotni się zatrzymał. Lądowali awaryjnie na stadionie RCS

W sobotni wieczór, kilkanaście minut po godzinie 20, doszło do wypadku motoparalotni w Lubinie. Jak przyznał pilot – silnik nagle się zatrzymał. Maszyna leciała w okolicach Lubina, a pilot wybrał stadion Regionalnego Centrum Sportowego jako najbezpieczniejsze miejsce do awaryjnego lądowania.

Handlował podróbkami i wpadł w ręce policjantów

Głogowscy policjanci zatrzymali 36 – latka, który podejrzany jest o handel podróbkami znanych marek.W trakcie przeszukania zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń mundurowi znaleźli ponad 100 sztuk odzieży, które miały zastrzeżone znaki towarowe i były sprzedawane jako oryginalne.

„Nie o zemstę, lecz o pamięć i prawdę wołają ofiary”

Kontynuując realizację programu pn. „Historia Polskich Kresów Wschodnich źródłem dumy narodowej – elementem pamięci Małych Ojczyzn”, w dniu 81. rocznicy tragicznych i bolesnych w historii Polski wydarzeń „Krwawej Niedzieli”, tj. 11 lipca, kiedy to w 1943 roku na Wołyniu doszło do największej fali mordów na Polakach, Powiat Legnicki podjął inicjatywę uczczenia pamięci ofiar składając wiązanki […]

Na sygnale

Miał 10 zakazów, a i tak wsiadł za kółko i znów wpadł

Policjanci z Legnicy zatrzymali kierowcę, który za nic ma obowiązujące przepisy o ruchu drogowym. 32-latek jechał Mazdą kiedy mundurowi chcieli go skontrolować. Szybko wyszło na jaw, że ma na swoim koncie aż dziesięć sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi.