×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Żywa lekcja historii dla uczniów ósmych klas SP 4 w Polkowicach

Już po raz kolejny Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego zorganizowało żywą lekcję historii. Tym razem dawni działacze Solidarności odwiedzili uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach.

W spotkaniu z uczniami uczestniczyli prezes SOAZM, Wiesław Pawłowski oraz Mirosław Młodecki i Leszek Czwaczka. Goście opowiadali przede wszystkim o historii naszego regionu – w kontekście wydarzeń, jakie miały miejsce w ponurym okresie stanu wojennego. Uczniowie bliżej poznali historię tragicznych wydarzeń z 31 sierpnia 1982 roku, do których doszło na ulicach Lubina. Wydarzenia te zostały oficjalnie nazwane przez historyków Zbrodnią Lubińską.

-Sporo miejsca poświęciliśmy również wydarzeniom, do których doszło 17 grudnia 1981 roku, czyli pacyfikacji Zakładów Górniczych Rudna w Polkowicach. Cieszymy się, że uczniowie z wielkim zaciekawieniem słuchali opowieści naszych kolegów o historii, nie tak odległej przecież. Dziękujemy dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4 w Polkowicach za zaproszenie oraz burmistrzowi Łukaszowi Puźnieckiemu za przychylność i zainteresowanie naszymi działaniami edukacyjnymi, które mają nieocenioną wartość historyczną i patriotyczną – mówi Wiesław Pawłowski, szef Stowarzyszenia Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego.

 
nowe011
nowe009
nowe008
nowe007
nowe006
nowe001
nowe002
nowe003
nowe004
nowe005

Wybrane dla Ciebie

Spotkanie działaczy podziemnej Solidarności z uczniami

W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, członkowie Stowarzyszenia Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego uczestniczyli w specjalnej lekcji historii. Słuchaczami dawnych działaczy podziemnej Solidarności byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Polkowicach.

Dawni działacze podziemia odznaczeni honorowym medalem „Pro Patria”

Stowarzyszenie Opozycji Antykomunistycznej Zagłębia Miedziowego pamięta o swoich dawnych kolegach. Władze organizacji odznaczyły prestiżowym medalem „Pro Patria” dwóch dawnych działaczy podziemia Solidarnościowego. Odznaczenia wręczali starosta polkowicki, Kamil Ciupak i Wiesław Pawłowski, prezes SOAZM. 

Wielkie emocje na gali walk MFG 4 w Polkowicach

Ależ to były fantastyczne emocje. Fani sztuk walk z pewnością nie mogli narzekać na brak nudy. Fighterzy walczący w formułach K1 i MMA dostarczyli kibicom ogromnych wrażeń. A walka wieczoru pomiędzy Kacprem Muszyńskim a Vladislavem Bilorusem – palce lizać!

Termomodernizacja kolejnego bloku przy Hubala w Polkowicach

Dobiegła końca termomodernizacja kolejnego bloku przy ulicy Hubala w Polkowicach. Inwestycja w dużej mierze sfinansowana została z budżetu gminy.

W Polkowicach pokazali moc. Puchar Polski w podnoszeniu ciężarów

Druga edycja indywidualnego Pucharu Polski mężczyzn w podnoszeniu ciężarów przeszła już do historii. W sobotnie popołudnie na pomoście rywalizowało 14 najlepszych zawodników w kraju. Zwyciężył pochodzący z Polkowic Arkadiusz Michalski, uzyskując łączny wynik w dwuboju – 380 kg (170 w rwaniu i 210 w podrzucie).