×
*** Dziś mija 66. rocznica odkrycia złóż rudy miedzi *** Fundacja KGHM Polska Miedź rozpoczyna jubileuszowy rok obchodów 20-lecia swojej działalności ***

Gmina Lubin

Tradycje Wielkanocne w Gminie Lubin! Zapraszamy na spotkanie!

Ośrodek Kultury Gminy Lubin zaprasza mieszkańców na wyjątkową zabawę. Tuż przed Świętami Wielkanocnymi posmakujemy tradycyjnych dań i mazurków. A to dopiero początek pyszności, które przygotują gospodynie z Gminy Lubin.

Wschody i Zachody – opowieści osiedleńców w gminie Lubin

Wiele herbat zostało wypitych, wiele ciasteczek zjedzonych i wiele łez wylanych w trakcie tworzenia tej wyjątkowej publikacji. Wschody i Zachody – opowieści osiedleńców w gminie Lubin to książka zawierająca wspomnienie 22 bohaterów, którzy przed lat przyjechali na Dolny Śląsk i osiedlili na terenie obecnej Gminy Lubin.

W Gminnej Bibliotece w Raszówce już można wypożyczyć nowe tytuły

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszówce zakupiła nowe tytuły dla swoich czytelników. W sumie na półkach pojawiło się 187 nowych książek, które zostały zakupione dzięki dofinansowaniu w ramach drugiego naboru „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.

Na warsztatach w OKGL powstały piękne prace

Ośrodek Kultury Gminy Lubin zorganizował wyjątkowe warsztaty dla dzieci i młodzieży. Młodzi mieszkańcy mogli spróbować swoich sił w malowaniu. Na zakończenie powstały naprawdę piękne pejzaże.

1 2 3 68