×
*** 19-letni Bartosz Ż. usłyszał już zarzut zabójstwa w zamiarze bezpośrednim. To on z broni palnej postrzelił w głowę 44-latka ***

Nieśli 48-calowy telewizor z Małomic. „Zielona” akcja Zagłębia Lubin

Zużyte monitory i stacje dysków, stare radioodbiorniki, żelazka, suszarki, telefony i słuchawki, zepsute telewizory, czajniki czy ekspresy do kawy. Piłkarskie KGHM Zagłębie Lubin zorganizowało wczoraj zbiórkę elektrośmieci. Kibice Miedziowych nie zawiedli i przyczepka z elektroodpadami szybko się wypełniła.

Akcję zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego zorganizowano z okazji przypadającego 22 kwietnia Międzynarodowego Dnia Matki Ziemi. Podobne akcje piłkarskie KGHM Zagłębie Lubin organizowało już wcześniej. Przyczepka stanęła w okolicach pomarańczowej budki akredytacyjnej i dość szybko się zaczęła zapełniać. Pierwsi „klienci” przybyli jeszcze przed rozpoczęciem akcji.

-Miałam w pracy dwie stacje dysków od komputera. Już wyczyszczone ze wszystkich danych i tak leżały pod biurkiem. Nie miałam zbytnio czasu i pomysłu, gdzie je wywieźć. Przeczytałam w social mediach, że Zagłębie organizuje akcję zbiórki elektroodpadów, dlatego nie namyślałam się długo i przywiozłam te graty – uśmiecha się mieszkanka Lubina.

Na przyczepce lądowały więc stare telewizory, monitory, ekspresy do kawy, suszarki, radioodbiorniki, a nawet słuchawki, lokówki, telefony.

-Tak naprawdę nie wiadomo, co z tym zrobić. Pod wsyp nie zaniosę, bo nie wolno. Trzeba czekać aż spółdzielnia podstawi kontener lub samemu odwieźć za opłatą. A tutaj, nie dość, że przyjmują za darmo, to jeszcze bilet można dostać – powiedział nam starszy jegomość z reklamówkę pełną drobnego zużytego sprzętu elektrycznego.

I rzeczywiście. Każda osoba, która wczoraj przyniosła zużyty elektroodpad dostała od klubu voucher na darmowy bilet na najbliższy mecz Zagłębia z Jagiellonią Białystok. Wejściówki rozeszły się jak świeże bułeczki.

-Dziękujemy wszystkim kibicom, którzy odpowiedzieli na naszą akcję i dostarczyli niepotrzebny, zużyty sprzęt. Cieszymy się, że nasza akcja spotkała się z tak dużym zainteresowaniem. Jako klub sportowy prowadzimy wiele akcji społecznych uświadamiających i promujących choćby ochronę naturalnego środowiska. Uczestniczyliśmy w akcji „sprzątania świata”, teraz po raz kolejny zaprosiliśmy do zbiórki elektroodpadów. Wszystko z myślą o naszej zielonej planecie – powiedziała Jolanta Jóźwiak z działu sponsoringu i reklamy piłkarskiego KGHM Zagłębia Lubin.

Nas najbardziej ujęła scenka trojga młodych ludzi z 48-calowym telewizorem, który dosłownie przynieśli go na swoich barkach… z Małomic.

 

Wybrane dla Ciebie

Zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków w powiecie legnickim

Legniccy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Wrocławia w Legnicy oraz na terenie powiatu legnickiego, zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków. W trakcie akcji zabezpieczyli ponad 80 litrów metamfetaminy w postaci zasadowej oraz blisko 2 kilogramy tzw. piko. Oprócz tego w ręce mundurowych wpadło 15 kg odczynników chemicznych, z których można było wyprodukować narkotyki. W sprawie zatrzymano […]

Posprzątali Kłopotów. Zadbali o swoją miejscowość

Świata to doskonała akcja by spędzić aktywnie czas, pokazać dzieciom właściwe zachowania i zadbać o najbliższa okolicę. I właśnie to zrobili mieszkańcy Kłopotowa w Gminie Lubin.

W sobotę Lubin świętuje razem ze strażakami!

W sobotę mieszkańców Lubina czekają kolejne atrakcje. Na błoniach odbędzie się Festyn Strażacki organizowany przez Państwową Straż Pożarną w Lubinie i Powiat Lubiński. Będzie muzyka, będą konkursy z nagrodami i pokazy. Zobaczycie wozy strażackie i akcje gaszenia płonącego samochodu. 

Plener rzeźbiarski już w ten weekend! Zapraszamy!

Już jutro w parku Leśnym w Lubinie rozpocznie się dwudniowy Plener rzeźbiarski. Jeśli chcecie spróbować swoich sił w rzeźbieniu to doskonała okazja!

Piotr Cybulski: Służąc gminie, służę też człowiekowi

Rozmowa z Piotrem Cybulskim, nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Polkowicach, pasjonatem i miłośnikiem lasów, byłym nadleśniczym Nadleśnictwa Lubin i były parlamentarzystą zagłębia miedziowego.

Festiwal biegowy BORYRUN już w niedzielę. Zapraszamy do Kliczkowa!

Już w najbliższą niedzielę, 26 maja, w Dzień Matki zapraszamy na Zamek Kliczków, wokół którego odbędzie się druga edycja festiwalu biegowego BoryRun. Szykuje się naprawdę mega wydarzenie, oby tylko pogoda nie popsuła plany organizatorom.

Na sygnale

Zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków w powiecie legnickim

Legniccy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Wrocławia w Legnicy oraz na terenie powiatu legnickiego, zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków. W trakcie akcji zabezpieczyli ponad 80 litrów metamfetaminy w postaci zasadowej oraz blisko 2 kilogramy tzw. piko. Oprócz tego w ręce mundurowych wpadło 15 kg odczynników chemicznych, z których można było wyprodukować narkotyki. W sprawie zatrzymano […]