×
*** Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy *** Policjanci z Legnicy uratowali dwójkę małych dzieci, które spały w zamkniętym samochodzie w czasie upału ***

Kurminowski show. Zagłębie Lubin wreszcie zwycięskie

Kibice zgromadzeni dziś na stadionie w Radomiu z pewnością nie mieli powodów do nudy i narzekania. W meczu Radomiaka z KGHM Zagłębiem Lubin padło aż siedem goli a zwycięsko z tej batalii wyszli piłkarze z Lubina. Prawdziwe show pokazał Dawid Kurminowski – strzelec trzech bramek. Kolejną dołożył Aleks Ławniczak.

To był bardzo ważny mecz dla obu drużyn, bo zarówno Zagłębie, jak i Radomiak znalazły się w mało komfortowej sytuacji w kontekście utrzymania się w ekstraklasie. Miedziowi pojechali do Radomiaka pełni optymizmu, bo ich mecze w Radomiu wypadły ostatnio udanie.W 20 min. Miedziowi objęli prowadzenie po golu Kurminowskiego. W 30. min. lubinianie wygrywali już 2:0 po bramce Ławniczaka. W 39. min. Kurminowski strzelił na 3:0 i… Zagłębie myślało, że jest już po meczu.

Emocje były dopiero w drugiej połowie. W 51. min rozmiary porażki zmniejszył Dias. Ale Zagłębie szybko odpowiedziało golem… Kurminowskiego i było już 4:1. Radomiak nie złożył jednak broni. W 74. min. trafia Grzesik i jest już 2:4. Gdy w 86. min. Abramowicz strzelił na 3:4, lubinianom zrobiło się gorąco. Na szczęście zdołali dowieźć zwycięstwo inkasując bardzo ważne trzy punkty.

-Zarówno my, jak i Radomiak wiedzieliśmy jak ważny jest to mecz w kontekście tabeli. Widać było duże zaangażowanie i wolę walki. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu wręcz wzorowa – świetne akcje, kapitalne gole. W drugiej bardzo ważna była bramka na 4:1 w naszym wykonaniu, ale wiedzieliśmy, że Radomiak nie odpuści, bo czasu było bardzo dużo. Szkoda, że tak nerwowo, ale najważniejsze są punkty i z tego się bardzo cieszymy. Z tego co mi podpowiada Piotr nasz rzecznik prasowy, to kilka takich rzeczy się wydarzyło – od niepamiętnych czasów nasz zawodnik zdobył hattricka, strzeliliśmy przynajmniej trzy bramki i wreszcie 10 bramek przekroczonych przez napastnika. To też jest taka mała satysfakcja – powiedział na pomeczowej konferencji Waldemar Fornalik, trener Zagłębia.

W tabeli PKO Ekstraklasy Zagłębie zajmuje 11. miejsce z dorobkiem 38 punktów. W sobotę, 4 maja, Zagłębie podejmie ekipę Rakowa Częstochowa.

 

Wybrane dla Ciebie

Pętla autobusowa gotowa, wracają dawne przystanki

Zakończyły się prace związane z przebudową pętli autobusowej w Chróstniku w gminie Lubin. W związku z tym, przywrócone zostały już trasy kursowania autobusów linii nr 2 i 5 Lubińskich Przewozów Pasażerskich.

Będzie drugi wielki zjazd legniczan. Spotkanie konsultacyjne

Jest duża szansa, że jeszcze w tym roku odbędzie się II Wielki Zjazd Legniczan. Pomysł padł ze strony organizatorów pierwszego, historycznego zjazdu, który odbył się w 2004 roku. Inicjatorzy zapraszają więc na spotkanie konsultacyjne w przyszłą środę, w kawiarni Ratuszowa.

Wstrząs w ZG Lubin. Czterech górników wycofano

Do wstrząsu doszło o godz. 11.51 w rejonie oddziału GG-1 kopalni ZG Lubin. Jak podają służby prasowe spółki KGHM, z miejsca zagrożenia wycofano cztery osoby. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

„Ścinawa” gotowa na wakacyjne rejsy po Odrze

Jeśli nie macie planów na spędzenie wolnego czasu, może wybierzecie się na przystań do Ścinawy. W porcie cumuje bowiem statek „Ścinawa”, który już przygotowany jest na pierwsze wakacyjne rejsy po Odrze. A ceny są bardzo przystępne. 

Wójt Grębocic, Roman Jabłoński z absolutorium. 22 raz z rzędu

Podczas ostatniej sesji, wójt gminy Grębocice, Roman Jabłoński, otrzymał wotum zaufania od Rady Gminy i jednocześnie radni jednogłośnie udzielili mu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2023. Było to 22 absolutorium w karierze samorządowej wójta Romana Jabłońskiego.

Delegacja powiatu legnickiego na 35-leciu Towarzystwa Miłośników Lwowa

Reprezentacja powiatu legnickiego gościła w Tarnowie podczas uroczystych obchodów dostojnego jubileuszu, 35-lecia Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich. 

Sport

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli okres przygotowawczy

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu na boiskach PKO Ekstraklasy. Miedziowi mają już za sobą pierwsze treningi. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest obecnie 20 zawodników. 27 czerwca piłkarze wyruszą na 10-dniowe zgrupowanie do Moravskich Toplic w Słowenii.

Na sygnale

Dwójka małych dzieci w nagrzanym aucie na parkingu galerii

O mały włos ta historia zakończyłaby się tragicznie. Policjanci z Legnicy zostali wezwani na parking jednej z galerii, gdzie w zamkniętym samochodzie przebywała dwójka małych dzieci. Na zewnątrz było wtedy gorąco. Funkcjonariusze nie zastanawiając się długo, wybili szyby w aucie, by uwolnić maluchy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.