×
*** 19-letni Bartosz Ż. usłyszał już zarzut zabójstwa w zamiarze bezpośrednim. To on z broni palnej postrzelił w głowę 44-latka ***

Odznaczenia, gratulacje i podziękowania. Centralna akademia KGHM

Hutnicy Polskiej Miedzi dziś świętują. Rano na terenie Centrali KGHM, zarząd i pracowników KGHM powitała zakładowa orkiestra Huty Miedzi Głogów a po południu, w Centrum Kultury „Muza” odbyła się uroczysta akademia, podczas której wyróżniono zasłużonych pracowników oddziałów hutniczych i przyznano zaszczytne odznaczenia.

Hutnicy KGHM świętują już od samego rana. Przed południem, na dziedzińcu Centrali KGHM, zarząd i pracowników Polskiej Miedzi powitali muzycy zakładowej orkiestry Huty Miedzi Głogów, którym towarzyszyły mażoretki. Natomiast po południu w lubińskiej „Muzie” rozpoczęła się uroczysta akademia, której najważniejszym punktem było wręczenie prestiżowych i zaszczytnych odznaczeń.

-Dzień świętego Floriana i dzień świętej Barbary to w KGHM najważniejsze święta. Jest to zawsze okazja do tego, abyśmy podziękowali pracownikom i wszystkim, którzy mają pozytywny wpływ na to, jakim hutnictwem i jakim KGHM jest dzisiaj. Dzisiaj będziemy honorować i odznaczać pracowników i jubilatów. Natomiast pamiętamy również o byłych pracownikach. W kilkudziesięcioletniej historii mówimy już o pokoleniach. Pamiętamy również, o tych których z nami już dzisiaj nie ma – powiedział Andrzej Szydło, prezes spółki KGHM Polska Miedź SA.

Szef Polskiej Miedzi przypomniał, że tegoroczne obchody Dnia Hutnika są wyjątkowe i szczególne zwłaszcza dla załogi Huty Miedzi „Cedynia” w Orsku, w gminie Rudna. Oddział ten świętuje bowiem jubileusz 45-lecia swojego istnienia i funkcjonowania.

-Huta Miedzi „Cedynia” od momentu powstania potroiła swoje zdolności produkcyjne i stanowi istotny element łańcucha wartości hut w KGHM. Dziękuję pracownikom za wyniki z ostatnich lat. Niech żyje nam hutniczy stan! – dodał szef Polskiej Miedzi.

Odznaczonych i wyróżnionych zostało dziś kilkudziesięciu pracowników oddziałów hutniczych i Centrali KGHM specjalizujących się w metalurgii i przetwórstwie miedzi.

Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. poseł Łukasz Horbatowski, senator Małgorzata Sekuła – Szmajdzińska, wojewoda dolnośląski, Maciej Awiżeń, prezydent Legnicy, Maciej Kupaj, starosta lubiński, Paweł Kleszcz, przedstawiciele duchowieństwa i gminnych samorządów. Odczytano okolicznościowe listy m.in. od marszałka Sejmu RP, Szymona Hołowni, wiceministra aktywów państwowych, Roberta Kropiwnickiego.

 

Wybrane dla Ciebie

Zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków w powiecie legnickim

Legniccy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Wrocławia w Legnicy oraz na terenie powiatu legnickiego, zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków. W trakcie akcji zabezpieczyli ponad 80 litrów metamfetaminy w postaci zasadowej oraz blisko 2 kilogramy tzw. piko. Oprócz tego w ręce mundurowych wpadło 15 kg odczynników chemicznych, z których można było wyprodukować narkotyki. W sprawie zatrzymano […]

Posprzątali Kłopotów. Zadbali o swoją miejscowość

Świata to doskonała akcja by spędzić aktywnie czas, pokazać dzieciom właściwe zachowania i zadbać o najbliższa okolicę. I właśnie to zrobili mieszkańcy Kłopotowa w Gminie Lubin.

W sobotę Lubin świętuje razem ze strażakami!

W sobotę mieszkańców Lubina czekają kolejne atrakcje. Na błoniach odbędzie się Festyn Strażacki organizowany przez Państwową Straż Pożarną w Lubinie i Powiat Lubiński. Będzie muzyka, będą konkursy z nagrodami i pokazy. Zobaczycie wozy strażackie i akcje gaszenia płonącego samochodu. 

Plener rzeźbiarski już w ten weekend! Zapraszamy!

Już jutro w parku Leśnym w Lubinie rozpocznie się dwudniowy Plener rzeźbiarski. Jeśli chcecie spróbować swoich sił w rzeźbieniu to doskonała okazja!

Piotr Cybulski: Służąc gminie, służę też człowiekowi

Rozmowa z Piotrem Cybulskim, nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Polkowicach, pasjonatem i miłośnikiem lasów, byłym nadleśniczym Nadleśnictwa Lubin i były parlamentarzystą zagłębia miedziowego.

Festiwal biegowy BORYRUN już w niedzielę. Zapraszamy do Kliczkowa!

Już w najbliższą niedzielę, 26 maja, w Dzień Matki zapraszamy na Zamek Kliczków, wokół którego odbędzie się druga edycja festiwalu biegowego BoryRun. Szykuje się naprawdę mega wydarzenie, oby tylko pogoda nie popsuła plany organizatorom.

Na sygnale

Zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków w powiecie legnickim

Legniccy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Wrocławia w Legnicy oraz na terenie powiatu legnickiego, zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków. W trakcie akcji zabezpieczyli ponad 80 litrów metamfetaminy w postaci zasadowej oraz blisko 2 kilogramy tzw. piko. Oprócz tego w ręce mundurowych wpadło 15 kg odczynników chemicznych, z których można było wyprodukować narkotyki. W sprawie zatrzymano […]