×
*** Prawie 11 litrów krwi udało się zebrać w trakcie akcji organizowanej w Gaworzycach ***

Powiat Polkowicki

Pobiegną w rocznicę pacyfikacji ZG Rudna ku pamięci ks. Gniatczyka

W najbliższą sobotę, 16 grudnia, odbędzie się doroczny Bieg im. ks. Jerzego Gniatczyka. Będzie to już siódma edycja tego wydarzenia, które odbędzie się w rocznicę pacyfikacji kopalni ZG Rudna. Honorowy patronat nad biegiem objęli burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki oraz prezes spółki KGHM, Tomasz Zdzikot.

Uważajcie na siebie! W nocy będzie ślisko!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia. Od północy możemy spodziewać się marznących opadów. Ostrzeżenie będzie obowiązywało przynajmniej jutra.

Mikołajkowa drużyna w Jędrzychowie, Sobinie i Tarnówku

Mikołajowa drużyna zawitała do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi im. Twórców Polskiej Miedzi w Jędrzychowie. Było oczywiście mnóstwo prezentów. – Wierzę w Mikołaja, bo jak byłam mała, rodzice opowiadali mi, że jak się przestaje w niego wierzyć, to nie dostaje się prezentów – z rozbrajającą szczerością wyznała Kornelia.

Mieszkańcy powiatu polkowickiego oddali hołd górnikom KGHM

Z okazji przypadającego dziś święta Barbary, w całym regionie zagłębia miedziowego odbywają się uroczystości, akademie, spotkania i biesiady. Hołd górnikom Polskiej Miedzi oddali też mieszkańcy powiatu polkowickiego, na terenie którego znajdują się dwa oddziały górnicze: Rudna i Polkowice – Sieroszowice.

1 2 3 132