×
*** Wielkie liczenie pieniędzy wpłaconych na walkę z sepsą trwa. W sieci można jeszcze licytować wystawione przedmioty ***

Powiat Polkowicki

W Polkowicach padł rekord zbiórki na rzecz WOŚP

Podczas 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Polkowicach zebrano prawie 88 tysięcy złotych. – To prawdziwy rekord finałów Wielkiej Orkiestry – cieszą się wolontariusze z Centrum Kultury. Pieniędzy z pewnością będzie więcej, bo wciąż trwają internetowe aukcje i licytacje atrakcyjnych przedmiotów.

Polkowiczanki totalnie bezradne. Czeszki wzięły rewanż

W kolejnym swoim meczu w rozgrywkach Euroligi Kobiet koszykarki BC Polkowice tym razem musiały uznać wyższość rywalek. Zawodniczki ZVVZ USK Praga przyjechały do Polkowic jak po swoje wygrywając pewnie i zasłużenie 92:57, biorąc tym samym rewanż za porażkę w Czechach.

KGHM coraz bliżej energetyki jądrowej. SMR-y z certyfikatem w USA

Technologia małych reaktorów atomowych – SMR – proponowana przez amerykańską firmę NuScale Power uzyskała certyfikat Komisji Dozoru Jądrowego administracji amerykańskiej. To oznacza, że projekt jest pierwszym w historii projektem SMR-ów dopuszczonym do użytku w Stanach Zjednoczonych. To bardzo dobra wiadomość dla miedziowej spółki, która ma podpisaną umowę z NuScale na wdrożenie modułowych reaktorów jądrowych.

1 2 3 96