×
*** 19-letni Bartosz Ż. usłyszał już zarzut zabójstwa w zamiarze bezpośrednim. To on z broni palnej postrzelił w głowę 44-latka ***

Powiat wybuduje nową poradnię psychologiczno – pedagogiczną

Władze powiatu polkowickiego przymierzają się do budowy nowej siedziby poradni psychologiczno – pedagogicznej. To będzie jedna z ważniejszych i priorytetowych inwestycji w nowej kadencji lokalnego samorządu. Prace nad projektem już ruszyły, gotowa jest także wstępna wizualizacja. 

Nowa siedziba poradni ma być budynkiem wielofunkcyjnym, które będzie miejscem przyjaznym terapii i rehabilitacji dzieci oraz kształceniu pedagogów. Budynek przy ulicy Targowej w Polkowicach pełni dziś dwie ważne funkcje. Mieszczą się tam zarówno Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla dzieci i młodzieży oraz Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego, a także Centrum Dydaktyczne, z którego zasobów mogą czerpać nauczyciele szkół i przedszkoli z terenu całego powiatu polkowickiego.

Przez wiele lat z usług poradni skorzystały tysiące osób. Zaletą jest lokalizacja w ścisłym centrum miasta, jednak nie jest to budynek w pełni funkcjonalny, a trudność w znalezieniu miejsc parkingowych w jego obrębie to duży problem, szczególnie dla rodziców dzieci z dysfunkcjami i niepełnosprawnością ruchową.

Problem ten rozwiązano w połowicznie, dzięki utworzeniu dodatkowych miejsc postojowych w obrębie placówki. Mimo to zarząd powiatu powziął decyzję o kompleksowym rozwiązaniu i budowie nowego obiektu.

-Właśnie odbyło się spotkanie przedstawicieli inwestora, projektanta oraz pracowników poradni, którzy wspólnie omawiali założenia projektowe i specyfikę potrzeb konkretnych grup odbiorców. Wykwalifikowana kadra w połączeniu z funkcjonalnością tego budynku będzie gwarancją, właściwej opieki psychologiczno-pedagogicznej dla wszystkich mieszkańców naszego powiatu. Projektujemy ten budynek razem, omawiam w każdym detalu, tak by finalnie, każdy odwiedzający to miejsce czuł się komfortowo – podkreśla Kamil Ciupak, starosta polkowicki.

Nowy budynek będzie miał powierzchnię około 800 metrów kwadratowych. Znajdą się tam sale terapeutyczne (na potrzeby integracji sensorycznej, rehabilitacji, zajęć grupowych, sala małego dziecka), gabinety diagnostyczne i na terapię indywidualną, gabinety specjalistyczne, gabinety doradców metodycznych, sale szkoleniowe (w tym duża sala na warsztaty wymagające przestrzeni – taneczne, plastyczne), winda wewnątrz budynku, parking, miejsca na poczekalnie dla rodziców, sanitariaty (w tym dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami), pomieszczenia socjalne oraz sala konferencyjna mogąca pomieścić ok. 100 osób.

Nowy obiekt powstanie na działce przy ul. Spółdzielczej. Projektant ma kilka miesięcy, by przedstawić ostateczną koncepcję budynku, który będzie spełniał wszelkie standardy.

 
p1
p2

Wybrane dla Ciebie

Zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków w powiecie legnickim

Legniccy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Wrocławia w Legnicy oraz na terenie powiatu legnickiego, zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków. W trakcie akcji zabezpieczyli ponad 80 litrów metamfetaminy w postaci zasadowej oraz blisko 2 kilogramy tzw. piko. Oprócz tego w ręce mundurowych wpadło 15 kg odczynników chemicznych, z których można było wyprodukować narkotyki. W sprawie zatrzymano […]

Posprzątali Kłopotów. Zadbali o swoją miejscowość

Świata to doskonała akcja by spędzić aktywnie czas, pokazać dzieciom właściwe zachowania i zadbać o najbliższa okolicę. I właśnie to zrobili mieszkańcy Kłopotowa w Gminie Lubin.

W sobotę Lubin świętuje razem ze strażakami!

W sobotę mieszkańców Lubina czekają kolejne atrakcje. Na błoniach odbędzie się Festyn Strażacki organizowany przez Państwową Straż Pożarną w Lubinie i Powiat Lubiński. Będzie muzyka, będą konkursy z nagrodami i pokazy. Zobaczycie wozy strażackie i akcje gaszenia płonącego samochodu. 

Plener rzeźbiarski już w ten weekend! Zapraszamy!

Już jutro w parku Leśnym w Lubinie rozpocznie się dwudniowy Plener rzeźbiarski. Jeśli chcecie spróbować swoich sił w rzeźbieniu to doskonała okazja!

Piotr Cybulski: Służąc gminie, służę też człowiekowi

Rozmowa z Piotrem Cybulskim, nowym przewodniczącym Rady Miejskiej w Polkowicach, pasjonatem i miłośnikiem lasów, byłym nadleśniczym Nadleśnictwa Lubin i były parlamentarzystą zagłębia miedziowego.

Festiwal biegowy BORYRUN już w niedzielę. Zapraszamy do Kliczkowa!

Już w najbliższą niedzielę, 26 maja, w Dzień Matki zapraszamy na Zamek Kliczków, wokół którego odbędzie się druga edycja festiwalu biegowego BoryRun. Szykuje się naprawdę mega wydarzenie, oby tylko pogoda nie popsuła plany organizatorom.

Na sygnale

Zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków w powiecie legnickim

Legniccy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Wrocławia w Legnicy oraz na terenie powiatu legnickiego, zlikwidowali dwa laboratoria narkotyków. W trakcie akcji zabezpieczyli ponad 80 litrów metamfetaminy w postaci zasadowej oraz blisko 2 kilogramy tzw. piko. Oprócz tego w ręce mundurowych wpadło 15 kg odczynników chemicznych, z których można było wyprodukować narkotyki. W sprawie zatrzymano […]