Władze powiatu polkowickiego przymierzają się do budowy nowej siedziby poradni psychologiczno – pedagogicznej. To będzie jedna z ważniejszych i priorytetowych inwestycji w nowej kadencji lokalnego samorządu. Prace nad projektem już ruszyły, gotowa jest także wstępna wizualizacja.
Nowa siedziba poradni ma być budynkiem wielofunkcyjnym, które będzie miejscem przyjaznym terapii i rehabilitacji dzieci oraz kształceniu pedagogów. Budynek przy ulicy Targowej w Polkowicach pełni dziś dwie ważne funkcje. Mieszczą się tam zarówno Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla dzieci i młodzieży oraz Powiatowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego, a także Centrum Dydaktyczne, z którego zasobów mogą czerpać nauczyciele szkół i przedszkoli z terenu całego powiatu polkowickiego.
Przez wiele lat z usług poradni skorzystały tysiące osób. Zaletą jest lokalizacja w ścisłym centrum miasta, jednak nie jest to budynek w pełni funkcjonalny, a trudność w znalezieniu miejsc parkingowych w jego obrębie to duży problem, szczególnie dla rodziców dzieci z dysfunkcjami i niepełnosprawnością ruchową.
Problem ten rozwiązano w połowicznie, dzięki utworzeniu dodatkowych miejsc postojowych w obrębie placówki. Mimo to zarząd powiatu powziął decyzję o kompleksowym rozwiązaniu i budowie nowego obiektu.
-Właśnie odbyło się spotkanie przedstawicieli inwestora, projektanta oraz pracowników poradni, którzy wspólnie omawiali założenia projektowe i specyfikę potrzeb konkretnych grup odbiorców. Wykwalifikowana kadra w połączeniu z funkcjonalnością tego budynku będzie gwarancją, właściwej opieki psychologiczno-pedagogicznej dla wszystkich mieszkańców naszego powiatu. Projektujemy ten budynek razem, omawiam w każdym detalu, tak by finalnie, każdy odwiedzający to miejsce czuł się komfortowo – podkreśla Kamil Ciupak, starosta polkowicki.
Nowy budynek będzie miał powierzchnię około 800 metrów kwadratowych. Znajdą się tam sale terapeutyczne (na potrzeby integracji sensorycznej, rehabilitacji, zajęć grupowych, sala małego dziecka), gabinety diagnostyczne i na terapię indywidualną, gabinety specjalistyczne, gabinety doradców metodycznych, sale szkoleniowe (w tym duża sala na warsztaty wymagające przestrzeni – taneczne, plastyczne), winda wewnątrz budynku, parking, miejsca na poczekalnie dla rodziców, sanitariaty (w tym dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami), pomieszczenia socjalne oraz sala konferencyjna mogąca pomieścić ok. 100 osób.
Nowy obiekt powstanie na działce przy ul. Spółdzielczej. Projektant ma kilka miesięcy, by przedstawić ostateczną koncepcję budynku, który będzie spełniał wszelkie standardy.
Wadze Gminy Żukowice planują w tym roku wyremontować przyszkolne place. Placówki w Nielubi oraz Brzegu Głogowskim doczekają się poprawy infrastruktury.
Rada Gminy Lubin zagłosowała za uchwałą, dzięki której gminne zabytki zyskały kolejne wsparcie finansowe. Na wniosek wójta gminy Tadeusza Kielana przy zabezpieczono w budżecie pieniądze na remonty i konserwację zabytkowych obiektów sakralnych.
Szykuje się wielka majówka z Muzeum Historycznym w Lubinie. Zaczniemy już 1 maja koncertem: „Lubin 1945–2025. Muzyczny Powrót do Przeszłości”. W planach jest jeszcze miejska gra terenowa a całość dopełni dwudniowy doroczny Festiwal Kwiatów i Roślin w Parku Leśnym. Zapraszamy!
Jak co roku, centralne obchody Dnia Hutnika w KGHM rozpoczną się 4 maja od uroczystego złożenia kwiatów pod pomnikiem św. Floriana – patrona hutników i strażaków – przed Hutą Miedzi Głogów. Główne uroczystości z udziałem władz Polskiej Miedzi zaplanowano na 9 maja. Z kolei 17 maja w Parku Miejskim w Legnicy odbędzie się hutniczy piknik […]
16 maja w Domu Kultury w Radwanicach odbędzie się kolejne Radwanickie Spotkanie Biznesu – wyjątkowe wydarzenie dedykowane lokalnym przedsiębiorcom, liderom oraz wszystkim zaangażowanym w rozwój gospodarczy gminy.
Już jutro, 26 kwietnia, tor w Krzydłowicach ponownie stanie się areną ekstremalnych motoryzacyjnych zmagań. Wiosenna edycja WRAK-RACE Krzydłowice to wydarzenie, którego nie możecie przegapić. Wstęp dla kibiców jest bezpłatny.
Szykuje się wielka majówka z Muzeum Historycznym w Lubinie. Zaczniemy już 1 maja koncertem: „Lubin 1945–2025. Muzyczny Powrót do Przeszłości”. W planach jest jeszcze miejska gra terenowa a całość dopełni dwudniowy doroczny Festiwal Kwiatów i Roślin w Parku Leśnym. Zapraszamy!