×
*** Burmistrz Chocianowa został zatrzymany przez policję po tym jak spowodował kolizję. Był agresywny, ubliżał policjantom i domagał się odstąpienia od dalszych czynności ***

Gmina Radwanice

Dni Radwanic już w sobotę. Sławomir i Boys zapraszają

Wielkimi krokami zbliżają się tegoroczne Dni Gminy Radwanice. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 15 czerwca. Na scenie amfiteatru w radwanickim parku zaprezentują się lokalne zespoły dziecięce i młodzieżowe. Natomiast po południu wystąpi zespół Winyl Band z największymi przebojami lat 80. i 90. Gwiazdą święta gminy będzie Sławomir.

Zdalna wizyta w Urzędzie Gminy w Radwanicach

Mieszkańcom gminy Radwanice przypominamy, że w Urzędzie Gminy funkcjonuje usługa „Mobilny Urzędnik”. Powstała ona z myślą głównie o osobach niepełnosprawnych, dla których przyjście do urzędu jest sporym wyzwaniem.

Wójt i radni gminy Radwanice zaprzysiężeni. Nowe cele, nowe wyzwania

Za nami inauguracyjna sesja Rady Gminy w Radwanicach. Podczas posiedzenia, każdy z radnych złożył ślubowanie a na nową kadencję zaprzysiężony został wójt gminy, Paweł Piwko. Przewodniczącą rady wybrano Ewę Flak, która pełniła już tę funkcję w poprzedniej kadencji lokalnego samorządu.

Wizyta litewskiej delegacji w gminie Radwanice

Zacieśnia się współpraca między gminą Radwanice a rejonem Silute w zachodniej części Litwy. W Radwanicach gościła niedawno litewska delegacja z merem Vytautasem Laurinatisem na czele. Goście odwiedzili instytucje kulturalne, m.in. nowy Dom Kultury, bibliotekę publiczną.

1 2 3 26