×
*** Spółka KGHM ogłosiła kwartalny i roczny raport sprzedażowy i produkcyjny *** W Lubinie odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej. Radnym dziękował prezydent Robert Raczyński ***

Zwycięstwo Miedzi w Sosnowcu, remis Chrobrego w Gdyni

W ostatniej kolejce rundy jesiennej na zapleczu ekstraklasy, piłkarze Miedzi Legnica zainkasowali komplet punktów w wyjazdowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Cenny punkt w Gdyni zdobyli zawodnicy Chrobrego Głogów. Rok 2020 legniczanie i głogowianie zakończą w pierwszej dziesiątce ligowej tabeli.

Piłkarze trenera Jarosława Skrobacza mierzyli się dzisiaj z przedostatnim w tabeli Zagłębiem Sosnowiec. Bramki w tym spotkaniu padły dopiero w drugiej połowie i stały się łupem jednego zawodnika. W 72. min. Szymon Matuszek dał Miedzi prowadzenie, a w 82. minucie postawił kropkę nad „i” pieczętując zwycięstwo legniczan.

Chrobry pojechał walczyć o punkty do Gdyni. Gospodarze objęli prowadzenie w 52. min. po efektownym strzale z rzutu wolnego Adama Dei. Głogowianie wyrównali w 81. min. po golu Pawła Oleksego.

Pierwszoligowcy powrócą na ligowe boiska dopiero pod koniec lutego.

Pewna wygrana BC Polkowice z Zagłębiem Sosnowiec

Nie były faworytkami, a jednak spokojnie poradziły sobie z rywalkami. Koszykarki BC Polkowice nie dały żadnych szans zawodniczkom MB Zagłębia Sosnowiec wygrywając pewnie 76:58.

Porażka polkowiczanek na inaugurację nowego sezonu

Fani damskiego basketu w Polkowicach z pewnością nie tak wyobrażali sobie inaugurację sezonu w wykonaniu swoich zawodniczek. Mistrzynie Polski przegrały nieznacznie w Gdyni z miejscowym zespołem VBW Arką 50:53.

Sensacja w Gdyni. Chrobry pokonał wicelidera

Sporą niespodziankę sprawili piłkarze Chrobrego Głogów. W wyjazdowym pojedynku w Gdyni, podopieczni trenera Marka Gołębiewskiego pokonali wicelidera tabeli 4:3.

Chrobry powalczy o punkty z wiceliderem

Przed nami emocje związane z 11. kolejką na zapleczu piłkarskiej ekstraklasy. Zawodników Chrobrego Głogów czeka piekielnie trudne wyzwanie. O punkty powalczą bowiem na wyjeździe z wiceliderem tabeli – Arką Gdynia.

Ważne zwycięstwo Chrobrego Głogów

Piłkarze Chrobrego Głogów zdobyli niezwykle ważne punkty. W wyjazdowym spotkaniu w Sosnowcu, wygrali z miejscowych Zagłębiem 2:1. Obydwa gole trafił Mateusz Bochnak.

Chrobry Głogów w finale baraży walki o ekstraklasę

Sporą niespodziankę sprawili piłkarze Chrobrego Głogów. W półfinale baraży walki o ekstraklasę, podopieczni trenera Ivana Djurjevicia pokonali w Gdyni faworyzowaną Arkę 2:0. Gole dla głogowian zdobyli Piła i Lebedyński.

Przewrócona laweta z koparką na S3 z Lubina do Legnicy

Uwaga kierowcy. Na trasie ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Legnicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem lawety, na której znajdowała się koparka. Na miejscu pracowali policjanci z lubińskiej komendy, którzy będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.