×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Strażacy – ochotnicy z Kromolina mają nowy samochód gaśniczy

Ochotnicza Straż Pożarna z Kromolina może do akcji wyjeżdżać już nowym samochodem gaśniczym. N początku grudnia do gminy przyjechał VW CRAFTER 35, z napędem 4 x 4 4MOTION. Auto wyposażone jest w zbiornik wody o pojemności 300 litrów oraz zbiornik na środek pianotwórczy. A to dopiero pierwsza atuty tego auta.

Na terenie Gminy Żukowice działają cztery jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej i każda z nich ma do swojej dyspozycji nowy samochód gaśniczy. Jako ostatnia otrzymała taki właśnie OSP w Kromolinie.

– Całkowity koszt nowego samochodu to kwota ponad 420 tysięcy złotych. Zakup tego nowoczesnego lekkiego samochodu nie byłby możliwy bez wsparcia udzielonego przez Gminę Żukowice, Fundację KGHM, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska we Wrocławiu, Gminę Miejską Głogów, Powiat Głogowski oraz Nadleśnictwo Głogów – wylicza Krzysztof Wołoszyn, wójt Gminy Żukowice. – Dziękuję również Komendzie Głównej PSP, Komendzie Wojewódzkiej i Powiatowej za wasze ogromne wsparcie i pomoc.

Nowy samochód gaśniczy OSP Kromolin na swoim wyposażeniu ma też sprzęt ratowniczo-gaśniczy, pozwalający na samodzielny udział w akcjach.

– Mamy się czym chwalić i być dumni. To kolejny nowy samochód dla strażaków na terenie naszej gminy. W ciągu ostatnich trzech lat zakupiliśmy dwa średnie samochody do jednostek w Dobrzejowicach i Brzegu Głogowskim oraz lekki dla jednostki OSP w Kłodzie. Dziś zamykamy rozdział zakupów aut w naszej gminie – mówi wójt Wołoszyn. – Mam ogromny szacunek dla wszystkich druhów za poświęcenie swojego czasu na ratowanie życia, zdrowia i mienia swoich sąsiadów oraz innych ludzi, którzy znajdą się w niebezpieczeństwie. Nie jest to ich praca, a służba oddania się ojczyźnie i drugiemu człowiekowi. Priorytetem dla mnie jest, by tacy ludzie byli jak najlepiej wyposażeni i mogli służyć sprawnie i bezpiecznie – dodaje Krzysztof Wołoszyn.

Nowy samochód zastąpi wysłużonego 30– letniego Volkswagena T4. Satry pojazd nie spełnia już wymogów współczesnych zadań pożarniczych.

 

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.