×
*** Przed nami ostatni dzień majówki. Na drogach spodziewany jest wzmożony ruch. Zaczną się powroty. Policjanci apelują o szczególną ostrożnosć i rozwagę. Wrócmy bezpiecznie do swoich domów! ***

Czwarte zwycięstwo z rzędu CCC Polkowice

Koszykarki CCC Polkowice nie zwalniają tempa. Po zaciętym meczu na własnym parkiecie, „Pomarańczowe” pokonały zespół Enea AZS Poznań 70:67. Było to czwarte z rzędu zwycięstwo polkowiczanek na parkietach Energa Basket Ligi Kobiet.

Spotkanie w hali przy Dąbrowskiego odbyło się przy pustych trybunach i taki widok będzie już chyba codziennością w sporcie. Rywalki przyjechały do Polkowic po pełną pulę i pierwsza kwarta pokazała, że gospodynie czeka ciężka przeprawa. Poznanianki prowadziły już 6:2, ale miejscowe zdołały odrobić straty i pierwsze dziesięć minut wygrały nieznacznie 16:15. Druga kwarta zakończyła się remisem po 16, a trzecią wygrały zawodniczki ze stolicy Wielkopolski.

W ostatniej decydującej odsłonie polkowiczanki wygrały 22:14 i cały mecz 70:67. W tabeli CCC jest trzecie. W następnym meczu – 4 listopada – zagrają u siebie z Zagłębiem Sosnowiec.

W starciu z Zagłębiem, polkowiczanki nie będą faworytkami

Koszykarki BC Polkowice powracają na ligowe parkiety. Dziś wieczorem w hali przy Dąbrowskiego podejmą zespół MB Zagłębie Sosnowiec. Paradoksalnie to przyjezdne będą faworytkami dzisiejszego starcia.

Koszykarki z Polkowic już dziś mogą sięgnąć po mistrzowską koronę

Już dziś możemy poznać mistrza Polski w rozgrywkach Energa Basket Ligi Kobiet. Do pełni szczęścia koszykarkom BC Polkowice brakuje tylko i aż jednego zwycięstwa. Pszczółki z Lublina tanio skóry jednak nie sprzedadzą i z pewnością będą chciały przedłużyć swoje nadzieje na zdobycie upragnionej korony.

Czas na wielki finał w ekstraklasie koszykarek

Rozgrywki na parkietach Energa Basket Ligi Kobiet weszły w ostateczną, decydującą fazę. W wielkim finale koszykarki BC Polkowice zmierzą się z ekipą Pszczółek AZS UMCS Lublin. Pierwsze mecze dziś i jutro w Polkowicach.

BC Polkowice… i wszystko jasne

Nie ma mocnych na BC Polkowice. W drugim swoim meczu półfinałowym, podopieczne Karola Kowalewskiego wręcz zmiotły rywalki z parkietu. Gorzowianki były dzisiaj tłem dla świetnie dysponowanych polkowiczanek.

Polkowiczanki walczą o wielki finał mistrzostw Polski

Rozgrywki w ekstraklasie koszykarek wchodzą w decydującą fazę. Po wyeliminowaniu z gry zawodniczek z Sosnowca, podopieczne trenera Karola Kowalewskiego powalczą o finał mistrzostw Polski z ekipą z Gorzowa Wielkopolskiego. W sezonie zasadniczym Pomarańczowe dwukrotnie były lepsze od rywalek. Jak będzie dziś?

Koszykarki BC Polkowice w półfinale EBLK

Koszykarki BC Polkowice wykonały plan w stu procentach i awansowały do półfinału walki o mistrzostwo Polski w Energa Basket Lidze Kobiet. W trzecim meczu, podopieczne trenera Karola Kowalewskiego pokonały zespół Zagłębia Sosnowiec.

Sport

Szczypiornistki KGHM MKS Zagłębie Lubin w podwójnej koronie

W wielkim finale ORLEN Pucharu Polski Kobiet, zawodniczki KGHM MKS Zagłębia Lubin pokonały dziś ekipę MKS FunFloor Lublin 29:18 prowadząc do przerwy 16:8. Tym samym, Miedziowe obroniły trofeum zdobyte przed rokiem i po raz kolejny w jednym sezonie zostały mistrzyniami Polski i triumfatorkami Pucharu Polski!

Rozmaitości

Majówka na Polanie Obiszowskiej. Bieg, capstrzyk i zawody strażackie

Sporo działo się wczoraj na urokliwych terenach rekreacyjnych w Obiszowie. Władze gminy Grębocice połączyły bowiem uroczystości 3-Majowe z przypadającym dziś Dniem Strażaka. Przed południem zorganizowano Bieg Szlakiem Dziadoszan o puchar wójta a popołudniem odbyły się zawody strażackie, w których rywalizowało sześć drużyn OSP z całej gminy.