×
*** Spółka KGHM ogłosiła kwartalny i roczny raport sprzedażowy i produkcyjny *** W Lubinie odbyła się ostatnia sesja Rady Miejskiej. Radnym dziękował prezydent Robert Raczyński ***

Jakub Smaga na podium mistrzostw Polski

Jaku Smaga zajął drugie miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w łucznictwie. Drużynę z Gminy Lubin reprezentowało w sumie czterech zawodników z LZS SKS Raszówka.

Jakub Smaga doskonale radził sobie w trakcie mistrzostw polski juniorów w łucznictwie. Dopiero w finale rozgrywek w łukach bloczkowych przegrał i to zaledwie jednym punktem z zawodnikiem Łucznika Żywiec. Jakub wywalczył drugie miejsce i tytuł wicemistrza Polski.

Pozostali reprezentanci z drużyny po raz pierwszy wytarowali w w tej kategorii wiekowej. Występ był dla nich doskonałym przygotowaniem do startów kwalifikacyjnych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łucznictwie.

Ostatecznie Hubert Wachowski zajął 48 miejsce, Mikołaj Szajna – 71, a Julia Trela – 76. Wszyscy w łukach olimpijskich.

IMG_20220319_104041
IMG_20220320_133514

Łucznicy z Raszówki walczyli w Turnieju Mikołajkowym

Łucznicy z LZS SKS Raszówka dali z siebie wszystko w organizowanym w Legnicy Halowym Ogólnopolskim Turnieju Mikołajkowym.

Z Raszówki prosto do kadry narodowej

Jakub Wójcik Vel Jaworski i Mariusz Walada to dwaj zawodnicy z LZS SKS Raszówka, którzy zostali powołani do kadry narodowej.

Łucznicy z Raszówki ciężko pracowali na swoje medale

Łucznicy LZS SKS Raszówka mają wymagające starty za sobą. W ostatnich dniach wystartowali w eliminacjach pucharowych w Legnicy, międzynarodowym turnieju także w Legnicy oraz w zawodach w Prudniku.

Łucznicy LZS SKS Raszówka zajęli 27. miejsce w Polsce

Rok 2020 mimo problemów związanych z pandemią koronawirusa łucznicy z LZS SKS Raszówka mogą uważać za bardzo udany. Drużyna uplasowała się na 27. miejscu w Polsce na 62 kluby łucznicze sklasyfikowane i 165 działających w Polsce, w ramach Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

Przewrócona laweta z koparką na S3 z Lubina do Legnicy

Uwaga kierowcy. Na trasie ekspresowej S3 z Lubina w kierunku Legnicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem lawety, na której znajdowała się koparka. Na miejscu pracowali policjanci z lubińskiej komendy, którzy będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności i przyczyny tego zdarzenia.