×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Gmina Żukowice z dofinansowaniem na remonty dróg

Ponad 1.9 mln złotych zasili budżet Gminy Żukowice. Pieniądze  zostaną wydane na remont drogi pomiędzy Bukwicą i Dankowicami. Droga ta zostanie wybudowana niemal od podstaw.

 

Gmina Żukowice to kolejny samorząd, który otrzyma wsparcie na inwestycje drogowe. Remont drogi pomiędzy Bukwica a Dankowicami wyceniono na 2,8 mln zł.

– Można powiedzie, że ta droga powstanie od nowa – przyznaje wójt Gminy Żukowice Krzysztof Wołoszyn. – Zakres remontu jest bardzo szeroki. Od korytowania, poprzez poszerzanie tego odcinka drogi, zrobienie poboczy i nadanie nowych parametrów.

Prace będą trwały na odcinku długości około kilometra, a rozpocząć się mają jeszcze w tym roku.

– Nie ukrywam, że na tym odcinku mamy już ogłoszony przetarg na poprowadzenie sieci wodociągowej, więc te prace muszą się zakończyć by można było rozpocząć roboty drogowe – dodaje wójt Wołoszyn. – Myślę, że prędzej niż na wiosnę tego przetargu nie ogłosimy. Potem będzie jeszcze wybór wykonawcy i podsianie umowy. Liczę, że na jesień na inwestycja ruszy – dodaje gospodarz gminy.

 

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.