×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Kolejny raz będą usuwać azbest z posesji w Gminie Kotla

Gmina Kotla informuje o możliwości skorzystania z dofinansowania na usunięcie szkodliwego azbestu z prywatnych posesji. Z dofinansowania korzystać mogą osoby fizyczne będące właścicielami nieruchomości zlokalizowanych na terenie gminy.

Pieniądze z dofinansowania mogą być przeznaczone na demontaż pokrycia dachu lub elewacji zawierających azbest, transport odpadów niebezpiecznych z miejsca rozbiórki do miejsca unieszkodliwiania oraz samo unieszkodliwienie odpadów zawierających azbest.

Jeżeli azbest znajduje się w pokryciu dachu to do właściciela należny obowiązek pokrycia kosztów nowego dachu.

Wnioski o przyznanie dotacji można składać na formularzu do dnia 24 stycznia 2023r. :
– osobiście w siedzibie tymczasowej Urzędu Gminy Kotla Chociemyśl 23, w punkcie obsługi mieszkańca Kotla ul. Głogowska 90 (budynek Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu) lub wysłać pocztą na adres tymczasowej siedziby Urzędu Gminy Kotla Chociemyśl 23, 67-240 Kotla
– elektronicznie przez e-puap.

Podobne akcje organizowane są w gminie od lat, mimo tego, na terenie prywatnych posesji nadal można znaleźć wiele wyrobów zawierających azbest.

– Mamy zrobione rozeznanie i wiemy ile tego azbestu znajduje się na terenie naszej gminy. Również mieszkańcy mają świadomość, że czas biegnie szybko i będą musieli się tego azbestu pozbyć. Od wielu lat prowadzimy akcje i azbest, który jest wskazywany przez mieszkańców jest usuwany – powiedział nam Łukasz Horbatowski, wójt Gminy Kotla. – Mamy przy tym olbrzymie wsparcie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, który finansuje część tych działań. Przez ostatnie lata pozbyliśmy się wielu ton azbestu, jednak nie ukrywam, że jeszcze trochę go zostało. Na to wszystko ogromny wpływ ma to, czy mieszkańcy mają środki na przykład na wymianę dachu, ponieważ położenie nowego pokrycia dachowego i koszty z tym związane są w gestii właściciela posesji.

Wzór wniosku dostępny jest na stronie internetowej gminy. Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu 76 8318 361 wew. 54. W godzinach pracy urzędu.

 

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.