×
*** Nie żyje Zbigniew Warczewski, wieloletni radny Rady Miejskiej w Lubinie, działacz społeczny, który latami walczył o budowę lubińskiego hospicjum ***

Na kładkę jeszcze musimy poczekać. Wszystko przez mrozy

Kładka nad ulicą Komisji Edukacji Narodowej w Lubinie jest już niemal gotowa. Niestety ostatnie mrozy wydłużą czas, w którym przejście zostanie oddane do użytku. W grę – jak poinformowano nas w lubińskim magistracie, wchodzą nawet tygodnie.

 

Kładka łączy już osiedle Przylesie z centrum miasta. Pylon również stoi, a po stronie ulicy Baligrodzkiej zamontowano windę, która pomoże dostać się na kładkę osobom z niepełnosprawnością. Pozostałe wejścia na kładkę – od ulicy Komisji Edukacji Narodowej oraz bezpośrednio z ulicy Pawiej również są gotowe.

Wylano też asfalt, jednak ostatnie mrozy nieco pokrzyżowały plany robotników.

– Jeszcze nie mamy informacji co do dokładnego terminu oddania kładki do użytku – powiedziała nam Arleta Kidacka-Wnuk z gabinetu prezydenta Lubina. – Wykonawca nie zezwala na wejście na kładkę. Beton nie jest jeszcze dobrze zawiązany, przez to, że były mrozy musimy jeszcze chwilę poczekać. To mogą być nawet tygodnie – dodała.

Pierwotny termin oddania kładki do użytku to koniec stycznia. Warto przypomnieć, że przetarg na budowę kładki nad KEN wygrała firma Himmel i Papesch z siedzibą w Opolu.

 
IMG20240129151805
IMG20240129151835
IMG20240129151839
IMG20240129151848
IMG20240129151906
IMG20240129151917
IMG20240129152013
IMG20240129151934

Wybrane dla Ciebie

Zagłębie wróciło z dalekiej podróży. Wreszcie jest zwycięstwo

Od 24 listopada kibice KGHM Zagłębia Lubin czekali na ligowe zwycięstwo swoich ulubieńców. Wreszcie dzisiaj nastąpiło przełamanie. Miedziowi pokonali Koronę Kielce skromnie 1:0 po trafieniu Dawida Kurminowskiego.

Patriotycznie, sportowo i charytatywnie. Bieg Tropem Wilczym w Lubinie

Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w 12. edycji Biegu Tropem Wilczym w Parku Leśnym w Lubinie. Dzisiejsze wydarzenie miał oczywiście także swój charytatywny cel. Zbierano bowiem pieniądze na kolejną operację nóżek dla 8-letniej Julki Nieckarz. Udało się zebrać ponad 14 tysięcy złotych!

Kolizja osobówki z cysterną na S3. Nikomu nic się nie stało

Przez kilka godzin całkowicie zamknięty dla ruchu był odcinek trasy ekspresowej S3 między Lubinem a Legnicą. Na wysokości Karczowisk doszło do zderzenia samochodu osobowego i cysterny przewożącej łatwopalną substancję.

Po pierwsze w tym roku zwycięstwo. Zagłębie kontra Korona

Już dzisiaj piłkarze KGHM Zagłębia Lubin powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym roku. Rywalem Miedziowych będzie Korona Kielce, która wprawdzie w tabeli znajduje się niżej, ale ostatnio postraszyła Legię Warszawa i na pewno nie będzie łatwym przeciwnikiem dla lubinian.

Sprzedawali podróbki lubinianom. Staną teraz przed sądem

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą lubińskiej komendy policji zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 43 do 48 lat, którzy w trzech punktach sprzedażowych na terenie miasta oferowali lubinianom podróbki.

Kubów: Dzisiejsza władza nie chce wspierać samorządów

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Kubów, nie ukrywa swojego zdziwienia rządowymi planami likwidacji programu Inwestycji Strategicznych.