×
*** Zakłady Górnicze Rudna świętują 50-lecie swojego istnienia *** Trzy nowe autobusy elektryczne wyjadą na drogi w Gminie Polkowice ***

NaszPark w Nielubi czeka na fanów aktywnego odpoczynku!

Ostatnie dni nie zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu, ale tylko kiedy pozwoli na to pogoda, na pewno czas spędzony na terenie rekreacyjnym w Nielubi w Gminie Żukowice będzie przyjemny dla każdego.Po wielu tygodniach prac mieszkańcy mogą już korzystać ze wszystkich atrakcji.

„NaszPark” to wyjątkowe miejsce, stworzone z myślą o mieszkańcach Gminy Żukowice. Atrakcje dla siebie znajdą tu najmłodsi, jak i ci nieco starsi. Do dyspozycji dzieci i młodzieży jest plac zabaw, są ślizgawki, drabinki linowe i ścianka wspinaczkowa! Dla nieco starszych zbudowano skatepark i pumptrack.

– Nie brakuje tu również urokliwych alejek, oświetlenia, ławek oraz ogromnej ilości zieleni – posadziliśmy 125 drzew, 50 krzewów, które odmienią w przyszłości krajobraz Nielubi. Dodatkowo można zjechać na tyrolce, poskakać na trampolinie. Przygotowaliśmy też tu miejsce na organizowanie pikników, duży plac do organizowania różnych spotkań dla naszych mieszkańców. Zbudowaliśmy dwie duże wiaty gdzie będzie można posiedzieć, pobiesiadować i schować się przed słońcem – zachęca wójt Gminy Żukowice Krzysztof Wołoszyn. – Jestem przekonany, że NaszPark stanie się prawdziwą perełką Naszej Gminy i miejscem, w którym wszyscy będziemy mogli spędzać wyjątkowo czas – dodaje.

Oficjalne otwarcie tego placu zaplanowano na wiosnę, kiedy aura będzie przyjemniejsza, jeśli jednak macie ochotę poszaleć na BMX czy hulajnodze – nic nie stoi na przeszkodzie.

– Pamiętajmy o kaskach w skateparku i pumptracku oraz o przestrzeganiu regulaminów – zaznacza gospodarz gminy. – Chcielibyśmy również podkreślić wagę wspólnego dbania o ten wyjątkowy obiekt. NaszPark jest dla nas wszystkich, więc starajmy się zachować go w jak najlepszym stanie na lata. Teren jest na bieżąco monitorowany!

Budowa tego wyjątkowego terenu kosztowała  blisko 4 mln zł. Zakończenie inwestycji było możliwe dzięki  pozyskaniu środków rządowych, wsparciu z KGHM Polska Miedź S.A. oraz środkom finansowym z budżetu gminy.

 

Wybrane dla Ciebie

Visegrad 4 Bicycle Race. Pojadą z Głogowa do Grębocic

Najbliższa niedziela w naszym regionie to rowerowe szaleństwo. 21 lipca będziemy świadkami 10. edycji Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Polski. Kolarze z 27 międzynarodowych teamów będą walczyć o podium na trasie z Głogowa do Grębocic. Możecie im kibicować.

Trzy nowe autobusy elektryczne będą wozić polkowiczan

Trzy nowe autobusy elektryczne wyjadą na drogi w Gminie Polkowice. Pojazdy najnowszej generacji zaprojektowane dla mniejszych miast i miasteczek wzmocnią żółty tabor. To najmniejsze z gamy zeroemisyjnych autobusów marki Yutong.

Budują drogę wewnętrzną w Miroszowicach w Gminie Lubin

Mieszkańcy ulicy Wiązowej w Miroszowicach w Gminie Lubin już mogą sprawdzać postępy prac na budowie drogi wewnętrznej. Zadanie obejmuje również montaż oświetlenia. Prowadzona inwestycja to jedna z czterech, które wsparte zostały dofinansowaniem w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład.

Zakłady Górnicze Rudna świętują 50-lecie działalności

Kwiaty i wieńce pod tablicami pamiątkowymi, orkiestra górnicza i wiele wspomnień – Zakłady Górnicze Rudna świętują dzisiaj 50-lecie swojego istnienia. Przy okazji oficjalnych uroczystości nie mogło zabraknąć pracowników kopalni i tych, którzy półwieku temu budowali potęgę Polskiej Miedzi.

Spotkanie polskich i niemieckich studentów w Legnicy

W Starostwie Powiatowym w Legnicy zorganizowano spotkanie ze studentami kierunku Prawo i Bezpieczeństwo Wewnętrzne z Collegium Witelona w Legnicy oraz uczelni Hochschule der Sächsischen Polizei Rothenburg z Niemiec.

Kolejna ofiara oszustów. Legniczanka straciła pieniądze

Do legnickiej komendy policji zgłosiła się kolejna ofiara oszustów podających się za pracowników baku.Na szczęście dla kobiety pieniądze, które zniknęły z jej konta nie były dużą kwotą.

Sport

Visegrad 4 Bicycle Race. Pojadą z Głogowa do Grębocic

Najbliższa niedziela w naszym regionie to rowerowe szaleństwo. 21 lipca będziemy świadkami 10. edycji Visegrad 4 Bicycle Race – Grand Prix Polski. Kolarze z 27 międzynarodowych teamów będą walczyć o podium na trasie z Głogowa do Grębocic. Możecie im kibicować.