×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Podaruj dom tym futrzakom i zyskaj przyjaciela!

Gmina Kotla zachęca mieszkańców do adopcji psiaków z głogowskiego schroniska. Czworonogi odłowione na terenie gminy szukają dobrych i odpowiedzialnych domów, które zapewnią im opiekę i dobre życie. Gmina we współpracy ze schroniskiem prowadzi akcję pod hasłem „Podaruj Dom… Zyskaj Przyjaciela!” Dzięki temu osoby, które przygarną te psy zyskają również zwrot części poniesionych kosztów.

 

W schronisku dla bezdomnych zwierząt mieszczącym się przy ulicy Żukowickiej 1A w Głogowie obecnie przybywają cztery psy, które zostały odłowione na zlecenie Gminy Kotla. To właśnie one biorą udział w programie „Podaruj Dom… Zyskaj Przyjaciela!”.

Psiaki czekają na nowych opiekunów, którzy zechcą podarować im ciepły i kochający dom.

– Każdy przyszły właściciel psa powinien stawić się w naszym urzędzie w ciągu miesiąca od zawarcia umowy adopcyjnej ze schroniskiem, aby omówić szczegóły umowy rekompensaty. Ta symboliczna opłata wynosząca 550 zł ma na celu pokrycie części kosztów związanych z utrzymaniem zwierzaka – zachęcają do adopcji psów urzędnicy. – Nowy właściciel będzie miał sześć miesięcy na dostarczenie faktur oraz rachunków związanych z zakupami związanymi z pielęgnacją i utrzymaniem psa, takimi jak karma, akcesoria – smycz, obroża, legowisko, miska, buda oraz usługi weterynaryjne.

Więcej informacji lub odpowiedzi na pytania można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 76 8318 361 wew. 53.

 
obama4EA3F824-FDE8-34AE-BFD8-60AA623845D0
zeusF55A14C7-E7E1-D561-4301-CD4DB5DDEC16
bosmanF063CA2D-C669-08F1-D019-A67DA01FB25E

Wybrane dla Ciebie

Sztywny pal Azji zagra w Jerzmanowej! Zapraszamy!

Jeśli szukacie ciekawej propozycji na jesienne wieczory już 22 października zapraszamy do Stodoły w Jerzmanowej na koncert wyjątkowej grupy – Sztywny Pal Azji!

Uczniowie z Gminy Kotla znów ćwiczą na SKS

W zdrowym ciele zdrowy duch – ta zasadę nauczyciele i trenerzy młodzieży szkolnej chcą przekazać swoim podopiecznym. Kolejna grupa dzieci ze szkoły podstawowej w Kotli korzysta z dodatkowych zajęć sportowych po lekcjach.

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.