×
*** Burmistrz Chocianowa został zatrzymany przez policję po tym jak spowodował kolizję. Był agresywny, ubliżał policjantom i domagał się odstąpienia od dalszych czynności ***

Podaruj dom tym futrzakom i zyskaj przyjaciela!

Gmina Kotla zachęca mieszkańców do adopcji psiaków z głogowskiego schroniska. Czworonogi odłowione na terenie gminy szukają dobrych i odpowiedzialnych domów, które zapewnią im opiekę i dobre życie. Gmina we współpracy ze schroniskiem prowadzi akcję pod hasłem „Podaruj Dom… Zyskaj Przyjaciela!” Dzięki temu osoby, które przygarną te psy zyskają również zwrot części poniesionych kosztów.

 

W schronisku dla bezdomnych zwierząt mieszczącym się przy ulicy Żukowickiej 1A w Głogowie obecnie przybywają cztery psy, które zostały odłowione na zlecenie Gminy Kotla. To właśnie one biorą udział w programie „Podaruj Dom… Zyskaj Przyjaciela!”.

Psiaki czekają na nowych opiekunów, którzy zechcą podarować im ciepły i kochający dom.

– Każdy przyszły właściciel psa powinien stawić się w naszym urzędzie w ciągu miesiąca od zawarcia umowy adopcyjnej ze schroniskiem, aby omówić szczegóły umowy rekompensaty. Ta symboliczna opłata wynosząca 550 zł ma na celu pokrycie części kosztów związanych z utrzymaniem zwierzaka – zachęcają do adopcji psów urzędnicy. – Nowy właściciel będzie miał sześć miesięcy na dostarczenie faktur oraz rachunków związanych z zakupami związanymi z pielęgnacją i utrzymaniem psa, takimi jak karma, akcesoria – smycz, obroża, legowisko, miska, buda oraz usługi weterynaryjne.

Więcej informacji lub odpowiedzi na pytania można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 76 8318 361 wew. 53.

 
obama4EA3F824-FDE8-34AE-BFD8-60AA623845D0
zeusF55A14C7-E7E1-D561-4301-CD4DB5DDEC16
bosmanF063CA2D-C669-08F1-D019-A67DA01FB25E

Wybrane dla Ciebie

Spotkali się wójtowie i burmistrzowie z Powiatu Legnickiego

W Starostwie Powiatowym w Legnicy odbył się Konwent Wójtów i Burmistrzów, w którym udział wzięli gospodarze gmin i miast powiatu legnickiego.

Kulinarne szaleństwa w Wiercieniu. Zapraszamy na Festiwal Zupy!

Ośrodek Kultury Gminy Lubin i Mieczysław Hubka, sołtys Wiercienia w Gminie Lubin, rada sołecka oraz Stowarzyszenia Nasz Wiercień zapraszają na pyszną zupę. Zarezerwujcie sobie czas w najbliższą sobotę, 15 czerwca! Początek imprezy o godzinie 16!

Opowiem Ci o Kresach – śląskie losy kresowej rodziny

Uczniowie szkół powiatu polkowickiego zdobyli zaszczytne laury w konkursie pod hasłem: „Opowiem Ci o Kresach – śląskie losy Kresowej rodziny”. Wydarzenie dedykowane było uczniom z trzech województw: śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Laureatom gratulujemy! 

Tomasz Pietruszko wraca do Lubina. Dwuletni kontrakt z Zagłębiem

Po rocznej przygodzie z ligą węgierską, do stolicy polskiej miedzi powraca Tomasz Pietruszko. Wychowanek KGHM MKS Zagłębia podpisał ze swoim macierzystym klubem dwuletni kontrakt. – Nie mogę się doczekać, kiedy ponownie wyjdę na parkiet w barwach Zagłębia Lubin – nie kryje zadowolenia wychowanek Miedziowych. 

Zatrzymali trzech mężczyzn z narkotykami. Teraz staną przed sądem

Mundurowi z komisariatu w Prochowicach przy współpracy z policjantami z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji zatrzymali trzech mężczyzn. Znaleziono przy nich narkotyki. Cała trójka odpowie za to przed sądem. Za posiadanie narkotyków grozi in kara do 3 lat więzienia.

Pisklaki sokoła wędrownego z HM Głogów i ZWR już mają imiona

Luna, Uncja, Rudna, Flotka, Miedziak i Flotek – takie imiona sokołom wędrownym nadali pracownicy Huty Miedzi Głogów oraz Zakładów Wzbogacania Rud. Przypomnijmy, że ptaki zagnieździły się na kominie HM Głogów oraz na platformie budynku ZWR w Polkowicach.

Sport

Tomasz Pietruszko wraca do Lubina. Dwuletni kontrakt z Zagłębiem

Po rocznej przygodzie z ligą węgierską, do stolicy polskiej miedzi powraca Tomasz Pietruszko. Wychowanek KGHM MKS Zagłębia podpisał ze swoim macierzystym klubem dwuletni kontrakt. – Nie mogę się doczekać, kiedy ponownie wyjdę na parkiet w barwach Zagłębia Lubin – nie kryje zadowolenia wychowanek Miedziowych.