×
*** Związek Piłki Ręcznej w Polsce chce, by Lubin był jednym z miast, w którym odbędą się mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet w 2026 r. ***

Remontują kolejną drogę w Grochowicach w Gminie Kotla

Niebawem mieszkańcy Grochowic w Gminie Kotla będą mieli do swojej dyspozycji nową drogę wewnętrzną. Krajobraz tej miejscowości zmienia się, a to wpływa pozytywnie na komfort życia mieszkańców.

Ruszyły prace drogowe związane z przebudową drogi wewnętrznej na działkach nr ewid. 516/7 i 547 w Grochowicach. W prawdzie mieszkańcy muszą się liczyć z czasowymi utrudnieniami w ruchu, ale po zakończeniu robót poruszanie się drogą będzie znacznie bardziej komfortowe.

W ramach inwestycji nowa nawierzchnia pojawi się na około 252 metrowym odcinku drogi. Oprócz samej trasy wykonawca ma za zadanie wykonanie zjazdów do poszczególnych posesji. Te wyłożone zostaną kostką brukową typu „eko-kwadrat”. Wartość całej inwestycji to 555 328,81 zł.

– Cieszę się, że możemy poprawić jakość naszej lokalnej infrastruktury drogowej i zapewnić wam lepsze warunki. Dziękuję za cierpliwość i wyrozumiałość podczas trwania prac – zwrócił się do mieszkańców wójt Gminy Kotla Łukasz Horbatowski.

 

Wybrane dla Ciebie

Muzeum Miedzi zaprasza mieszkańców na spacer z historią

Szykuje się kolejne spotkanie dla miłośników historii regionu. Muzeum Miedzi zaprasza na spacer poświęcony widokom Legnicy w twórczości Theodora Blatterbauera. Spotkanie poprowadzi Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum.

Czy twoje dziecko ma problemy w nauce? Niech zrobi test!

Przez pięć dni – od 5 do 10 października dostępny będzie Ogólnopolski Test Dysleksji. Wykonać go może każdy kto ma problemy z nauką – udział jest bezpłatny, wystarczy pobrać aplikację lub zalogować się przez przeglądarkę.

Ukradł słuchawki. Policja poszukuje mężczyzny ze zdjęć

Poznajecie mężczyznę, który jest na zdjęciach z monitoringu? Policja poszukuje go w związku z kradzieżą sprzętu ze sklepu.

Trzeźwy poranek wcale nie był taki trzeźwy

Legnicka drogówka po raz kolejny kontrolowała trzeźwość kierowców jeżdżących po drogach w regionie. Niestety po raz kolejny trafili się tacy, którzy po kilku głębszych wsiadali za kierownicę.

Bił, poniżał i groził swojej partnerce. Trafił za kratki

Napięć lat za kratki może trafić 37-latek, który od dawna znęcał się nad swoją partnerką. W czasie ostatniej awantury kobieta zadzwoniła po policję. Mundurowi, którzy pojawili się pod wskazanym adresem aresztowali delikwenta. Mężczyzna trafił do celi i będzie przed sądem odpowiadał za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad kobietą.

Jesteś ważna – zbadaj się! Zachęcają panie do badań profilaktycznych

Powiat Lubiński po raz kolejny zachęca mieszkanki regionu do badania w kierunku wczesnego wykrycia raka piersi. Październik jest miesiącem świadomości raka piersi dlatego kolejne samorządy oraz instytucje apelują do kobiet – zbadajcie się!