×
*** Przed nami ostatni dzień majówki. Na drogach spodziewany jest wzmożony ruch. Zaczną się powroty. Policjanci apelują o szczególną ostrożnosć i rozwagę. Wrócmy bezpiecznie do swoich domów! ***

Spotkali się z mieszkańcami Gminy Lubin

Radni, sołtysi z Gminy Lubin, członkowie zespołów muzycznych, rady seniorów, strażacy z ochotniczych straży pożarnych, przedstawiciele klubów sportowych oraz kierownicy i szefowie gminnych instytucji spotkali się wójtem Tadeuszem Kielanem. Przedświąteczne spotkanie pełne było rozmów o przyszłości gminy, zaplanowanych inwestycjach i podsumowań dotychczasowych działań.

 

Za działaczami z Gminy Lubin kolejne spotkanie przed zbliżającymi się świętami. Była to doskonała okazja do ciekawych rozmów, wspomnień i planów na najbliższe miesiące.

Grudzień to czas podsumowań i planowania. By porozmawiać o jednych i drugich wójt Gminy Lubin Tadeusz Kielan zaprosił do świetlicy w Raszówce przedstawicieli wielu aktywnych i działających na rzecz samorządu mieszkańców. Najbardziej liczne były dwa spotkania w których uczestniczyli radni, sołtysi, przedstawiciele OSP i klubów sportowych, gminnych jednostek i urzędu. Za to najbardziej śpiewno-kolędowe było to, na które zaproszono członków grup muzyczno-wokalnych i radę seniorów.

Gośćmi byli także poprzedni włodarze gminy, czyli wieloletni wójt Wiesław Szostak oraz jego zastępca Franciszek Lesicki, dziś przewodniczący powiatowego oddziału Dolnośląskiej Izby Rolniczej. Zaproszenie wójta przyjął także komendant Państwowej Straży Pożarnej, dowódca jednostki w Lubinie oraz proboszcz miejscowej parafii.

W tzw. trybie roboczym wójt widuje się i rozmawia bardzo często z wieloma z zaproszonych gości, jednak grudzień to czas wyjątkowych spotkań i rozmów. Czas życzliwości, składania życzeń, wręczania upominków. To także czas podsumowań.

– Tak się składa, że możemy podsumować nie tylko rok ale nawet całą 5-letnią kadencje. To byłoby bardzo długie podsumowanie, bo mnóstwo rzeczy się wydarzyło w tych pięciu latach – mówił wójt Tadeusz Kielan. – Szczegółowo taki raport przedstawimy wszystkim mieszkańcom już na początku przyszłego roku. Tak jak pod koniec minionej kadencji opublikowaliśmy sprawozdanie z czterech lat, tak teraz przygotowujemy podobne zestawienie , jednak ze znacznie szerszym zakresem spraw. Wiele w ciągu minionych pięciu lat razem przeżyliśmy , co potwierdziło tylko to co wiem od dawna, że jako wspólnota możemy wszystko. Znamienne jest to, że właśnie tu w Raszówce, pokazaliśmy jak jesteśmy skuteczni. W 2019 roku mieszkańcy społecznym protestem wywalczyli przystanki dla pociągów i także tu w Raszówce mieszkańcy gminy Lubin świętowali wygraną walkę o utrzymanie naszych granic. Nie byłoby nas tu dzisiaj, gdyby nie mobilizacja tysięcy mieszkańców.

Oprócz wielu rozmów, spotkania były okazją do wręczenia symbolicznych świątecznych upominków a nawet ich własnoręcznego przygotowania. Dzięki radnej Joannie Pietruszce wiele osób nauczyło się robić okolicznościowe ozdobne laleczki. Przygotowywano również słoiczki ze świąteczną kutią. Natomiast dzięki życzliwym radom dwóch reprezentantek Gminnej Biblioteki Publiczne uczestnicy tworzyli także świąteczne stroiki. Część z tych dzieł została przekazana na wsparcie dla samotnych mieszkańców gminy w okresie świątecznym. Przed radnymi i sołtysami zaprezentowali się także członkowie grupy Kar`Ole Kids ze Szkoły Tańca Karoliny Tuszyńskiej-Kluzek z Raszówki, którym podziękowano symbolicznymi prezentami.

 

Wybrane dla Ciebie

DSDiK ogłosiła przetarg na remont trasy Ścinawa-Lasowice

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu ogłosiła przetarg na przebudowę i rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 292 na odcinku Ścinawa-Lasowice. Chodzi o 3-kilometrowy odcinek trasy od przejazdu kolejowego na ulicy Lubińskiej, przez Chobieńską w Ścinawie, aż do mostu nad potokiem Dębniak w Lasowicach.

Opieka wytchnieniowa dla mieszkańców Gminy Lubin

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubinie rozpoczął realizację Programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2024.

Mundurowi szukają złodzieja butów. Pomożecie?

Policjanci z lubińskiej komendy zwracają się z apelem o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, który może mieć coś wspólnego z kradzieżą w sklepie obuwniczym.

Poświęcali wolny czas na dodatkową naukę. Teraz zdają maturę

Przedstawiciele spółki KGHM wraz z władzami Uczelni Jana Wyżykowskiego w Polkowicach podsumowali inauguracyjny projekt edukacyjny „Miedź Maturę”. Przez kilka miesięcy uczniowie szkół patronackich KGHM-u, pobierali darmowe lekcje z matematyki i fizyki, przygotowując się w ten sposób do egzaminu dojrzałości.

Polkowice skutecznie walczą z wykluczeniem cyfrowym

Ustępujący burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki, podpisał umowę z wykonawcą na budowę światłowodu, który „popłynie” do mieszkańców sześciu sołectw oraz osiedli Polanka i ulicy Wojska Polskiego. Inwestycja potrwa 18 miesięcy i pochłonie około 4,5 miliona złotych.

Szczypiornistki KGHM MKS Zagłębie Lubin w podwójnej koronie

W wielkim finale ORLEN Pucharu Polski Kobiet, zawodniczki KGHM MKS Zagłębia Lubin pokonały dziś ekipę MKS FunFloor Lublin 29:18 prowadząc do przerwy 16:8. Tym samym, Miedziowe obroniły trofeum zdobyte przed rokiem i po raz kolejny w jednym sezonie zostały mistrzyniami Polski i triumfatorkami Pucharu Polski!

Sport

Szczypiornistki KGHM MKS Zagłębie Lubin w podwójnej koronie

W wielkim finale ORLEN Pucharu Polski Kobiet, zawodniczki KGHM MKS Zagłębia Lubin pokonały dziś ekipę MKS FunFloor Lublin 29:18 prowadząc do przerwy 16:8. Tym samym, Miedziowe obroniły trofeum zdobyte przed rokiem i po raz kolejny w jednym sezonie zostały mistrzyniami Polski i triumfatorkami Pucharu Polski!

Rozmaitości

Majówka na Polanie Obiszowskiej. Bieg, capstrzyk i zawody strażackie

Sporo działo się wczoraj na urokliwych terenach rekreacyjnych w Obiszowie. Władze gminy Grębocice połączyły bowiem uroczystości 3-Majowe z przypadającym dziś Dniem Strażaka. Przed południem zorganizowano Bieg Szlakiem Dziadoszan o puchar wójta a popołudniem odbyły się zawody strażackie, w których rywalizowało sześć drużyn OSP z całej gminy.