×
*** 11 samorządów zagłębia miedziowego z dofinansowaniem na zakup samochodów dla OSP *** Spółka KGHM została sponsorem klubu żużlowego - Stali Gorzów ***

Startujemy w przyszłość – praktyczne zajęcia dla uczniów

Uczniowie w szkole ie tylko zdobywają wiedzę teoretyczną. Mnóstwo programów i zajęć pomaga im również opanować umiejętności praktyczne. Właśnie to przyświecało pomysłodawcom cyklu zajęć pod hasłem „Startujemy w przyszłość!”.

Do projektu przyłączyła się między innymi szkoła w Gminie Kotla. W zajęciach udział wzięło 177 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli. W zajęciach udział brały 8 osobowe grupy. Nauka dotyczyła wielu zagadnień z matematyki, biologii, chemii, fizyki, geografii oraz angielskiego.

Dodatkowo odbywały się także zajęcia specjalistyczne – indywidualne lub grupowe, tj. biofeedback, zajęcia z pedagogiem, z psychologiem oraz zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne.

Całkowita wartość projektu wynosi 147 309,80 zł,  w tym dofinansowanie jakie Gmina Kotla pozyskała z Unii Europejskiej w wysokości 125 213,33 zł oraz 22 096,47 zł stanowią środki z budżetu gminy informuje wójt Łukasz Horbatowski.

 

Projekt pn. „Startujemy w przyszłość!”. realizowany jest przez Gminę Kotla w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 działanie: 10.2 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej, poddziałanie: 10.2.1 Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej i współfinansowany jest w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Wybrane dla Ciebie

Postawili się faworyzowanym rywalom. Porażka Cuprum

W ostatnim swoim meczu sezonu zasadniczego siatkarze Cuprum Lubin dzielnie walczyli na wyjeździe z zespołem Aluronu Wartą Zawiercie. Faworyzowani gospodarze musieli się sporo natrudzić, by ostatecznie pokonać lubinian po tie-breaku.

Górnik przegrywa i ląduje w strefie spadkowej

Po dzisiejszej porażce ze Zniczem Pruszków, sytuacja piłkarzy Górnika Polkowice jest nie do pozazdroszczenia. Zielono-czarni spadli do strefy spadkowej i zaczyna się nerwówka.

Pierwszy Inkubator przedsiębiorczości już otwarty

Władze miasta i powiatu, szefowie spółek komunalnych, prywatnych firm i szeroko zakrojonego biznesu odwiedzili pierwszy z dwóch zaplanowanych w Lubinie Inkubatorów Przedsiębiorczości. Otwarto go w lubińskim ZOO.

Takiej imprezy historycznej w Głogowie jeszcze nie było!

Głogów niczym z czasów wojny. Dzisiaj ulicami miasta przeszły grupy rekonstrukcyjne. Były wozy bojowe, karabiny, żołnierze. Popołudniu mieszkańcy spotkali się z Bogusławem Wołoszańskim w teatrze miejskim. 

Poznajecie tego psa? Odłowiono go w Szymocinie

Pracownicy Urzędu Gminy Grębocice zabezpieczyli psa, którego widzicie na zdjęciach. Poszukiwany jest jego właściciel.

Policja szuka Karola Kaczmarczyka. Wiecie gdzie się ukrywa?

Policja z Lubina poszukuje Karola Kaczmarczyka. Ostatni znany adres zamieszkania mężczyzny to Szklary Górne. Mężczyzna poszukiwany jest między innymi za jazdę na podwójnym gazie.